A Barca otthonában lett bajnok az Atlético Madrid!

2014.05.17. 17:55
Egyenlítő gólját ünnepli az Atlético Madrid (Fotó: Reuters)
A sorsolás szeszélyének és természetesen a csapatok teljesítményének köszönhetően a szombati FC Barcelona–Atlético Madrid mérkőzésen dőlt el, hogy ki nyerni meg a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot. Az első félidőben Alexis Sánchez csodagóljával a katalánok szereztek vezetést, de a szünet után Diego Godín egy fejes góllal egyenlített. Mivel ismét már nem ingott meg a vendégvédelem, ez lett a mérkőzés végeredménye is, ezzel a Camp Nouban ünnepelhette bajnoki címét Diego Simeone Atléticója!

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Barcelona–Atlético Madrid 1–1 (A. Sánchez 33., ill. Godín 49.)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Real Madrid–Espanyol 3–1
Valencia–Celta Vigo 2–1

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Telt ház és gyönyörű nézőtéri élőkép fogadta a Camp Nouban az aranymérkőzésre érkezőket, amely előtt a katalánok mesés Atlético elleni mérlegükben bízhattak, a vendégek pedig abban, hogy a frissiben felépülő Diego Costával a fedélzeten jók lesznek legalább egy döntetlenre. Gerardo Martino csak a kispadra nevezte Xavit és Neymart, de hamar leült edzője mellé Diego Costa is, és tenyerébe rejtve arcát sírva fakadt, hiszen pár percnyi játék után kiderült, hogy korai volt a visszatérés. Az első jelentések szerint aligha lép pályára a Bajnokok Ligája-döntőben...

A 21. percben lesérült Arda Turan is, akit Raúl García váltott (Costa helyére Adrián López állt be), de változatlan agresszivitással zakatolt tovább az Atlético, amely éppen csak megúszott egy gyors kontrát követő Pedro-fejest. Aztán tulajdonképpen helyzet nélkül került hátrányba: Lionel Messi mellel Alexis Sánchez elé sodort egy labdát, amelyet a chilei jobbról, éles szögből felvarrt a rövid felsőbe. 1–0!

Alexis Sánchez góljával még a Barcelona vezetett

Sokkolta a hátrányba kerülés a vendégeket, csak a félidő végére találtak magukra, ám az ő mezőnyfölényük sem szült helyzeteket a természetesen roppant feszült hangulatú mérkőzésen. Nem nyugtatta meg a vezetés a hazaiakat sem, az első félidő lefújása után Messi labdaelrúgásért, Sergio Busquets reklamálásért kapott sárgát, Gerard Piqué pedig felöklelte volna a játékvezetőt, ha nem fogja le egyik vezetője.

Nem tudni, mit mondott (mondott...) Diego Simeone az öltözőben övéinek, mert a második félidő elején az Atlético nekiugrott ellenfelének, David Villa kapufát lőtt és ziccert hibázott, majd a 49. percben Diego Godín egy szöglet után a bal sarokba fejelt az ötösről. 1–1!

Most a Barcát sokkolta a kapott gól, Martino a lesérült Busquets helyére Alex Songot állította be, majd Pedro helyett beküldte Neymart is. Jó húsz perc alatt rendezte sorait a címvédő, ezt jelezte Messi les miatt (helyesen) meg nem adott találata is, és egyre elkeseredettebben bekkelt az Atlético ebben az időszakban. Simeone utolsó csereként Adrián helyett José Sosát állította be a jobb szélre (ezt sem sokan lépték volna meg helyében), miközben enyhült a nyomás csapata védelmén.

David Villa egykori csapata ellen lett bajnok

A hajrára Martino bevetette Xavit is, természetesen Fabregas helyett, és természetes az is, hogy ekkor már tíz emberrel védekezett az Atlético, Simeonén pedig nagyon látszott, hogy legszívesebben beállna söprögetni. Támadott, támadott a Barca, szépen folyt a labda a 16-os előtt, és érkeztek az Adriano- és Diego Alves-féle beadások is, csak éppen a 16-oson belül lévő Thibaut Courtois és szorgos sárga mezes serege minden labdát kivágott a szélrózsa egy nem kapus felé mutató tetszőleges irányába.

Helyzetet azonban nem tudott már kialakítani a címvédő, nem ingott meg a vendégvédelem sem – legnagyobb bajnoki riválisa otthonában tette fejére a La Liga koronáját Simeone Atléticója!

Az immáron tízszeres bajnok madridiaknak szólt a taps a mérkőzés végén, joggal, a hazainak pedig mérges füttyszó jutott. Egy izgalmas Bajnokok Ligája-döntő vár még a madridiakra, a katalánokra pedig egy hosszú, forró és igen mozgalmas nyár.