Benzema-Miku 2-2, Real Madrid-Getafe 4-2

2011.09.10. 22:04
Látványosan, a szünet után már eredményesebben is játszott a Real Madrid, <br />amely megérdemelten nyert két góllal a Getafe ellen (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 3. fordulójában a Real Madrid a Santiago Bernabéu Stadionban kétgólos győzelmet aratott a Getafe ellen. A házigazdáknál Karim Benzema, a vendégeknél a magyar felmenőkkel bíró, venezuelai légiós, Miku duplázott.

Az FC Barcelona pontvesztésének tudatában hazai pályán rögtön dominánsan kezdett a Real, az első percek hazai lehetőségei után az első nagyobb helyzet viszont a vendégek előtt adódott, de Miku tulajdonképpen kicselezte magát ziccerből, ezzel oda is lett a vezetés megszerzésének a lehetősége.

SZAVAZÁS

Melyik együttes lesz a 2011-12-es szezonban a spanyol Primera División bajnoka?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Ezt a 14. percben bánhatta igazán, amikor Karim Benzema vezetést szerzett a házigazdáknak. Balról indult a madridi akció, folyt a labda lábról lábra, majd a végén a francia center a tizenhatosról kilőtte a bal felsőt (1–0).

Támadásban maradtak a vendéglátók, de a befejezéseknél hiányzott a koncentráció. Meg egy kis szerencse... A 35. percben a félidő legnagyobb helyzete adódott Fabio Coentrao előtt. Pazar hármas egyérintő után a portugál abszolút ziccerbe került, de kevéssel a kapu mellé emelt.

A hajrában Marcelo tolt bele fejjel egy ártatlan beadásba, amely így lett majdnem gól, a labda a jobb kapufán csúszott meg. A 39. percben aztán kissé váratlanul egyenlítettek a vendégek. Mendi Lacen három védő között ugratta ki Mikut, a labda megpattant Pepén, így lett tökéletes a venezuelai légiósnak, aki higgadtan értékesítette a ziccert (1–1).

A szünet után összeszedettebb Real Madrid lépett pályára, már ami a végjátékot illeti. A 49. percben Cristiano Ronaldo ollózott látványosan a tizenegyespont tájékáról, a kapufáról visszapattanó labdát Coentrao éles szögből az oldalhálóba vágta. Utóbbi alaphelyzetben védekező középpályásként lépett pályára, sokszor mégis lesipuskásként helyezkedett vagy kapcsolódott be az akciókba. Az 55. percben egy passzba botlott bele gólt érően, de miután ezt lesről tette, a találatot érvénytelenítették.

Az 59. percben aztán gólt eredményezett a madridi offenzíva. Cristiano Ronaldót buktatták – igaz, a portugál kis fáziskéséssel esett, ráadásul a visszajátszás alapján megállapítható volt, hogy a tizenhatos vonalán kívül történt az eset –, ez azonban nem zavarta meg a sértettet, aki a bal alsóba vágta a büntetőt. Miguel Moyá kapus érezte az irányt, de hárítani nem tudott (2–1).

Tíz perccel később úgy tetszett, lezárják a házigazdák a találkozót. A portugál aranylabdás a bal oldalról küldött pontos keresztpasszt Benzemának, aki a jobbösszekötő helyéről kilőtte a kapu hosszú oldalát (3–1).

Miku tett arról, hogy maradjon varázsa a mérkőzésnek. Bal oldalról induló vendégtámadást ritmusváltás követett, de Iker Casillas védte Dani Güiza lövését. A kipattanó Mikuhoz került, aki egy lövőcsellel eltüntette Ricardo Carvalhót, majd a térde ereszkedő Marcelo bokája mellett a rövidbe visszahúzta a labdát a gólvonaltól 13 méterre (3–2).

Igazán persze nem volt esélyük a vendégeknek az egyenlítésre, erről a csereként érkező Gonzalo Higuaín tett, aki friss emberként cselezte magát ígéretes lövőpozícióig a 89. percben, hogy beállítsa a végeredményt (4–2).

REAL MADRID–GETAFE 4–2

1. Real Madrid 2 2 10–2 +8 6
2. Valencia 2 2 5–3 +2 6
3. Barcelona 2 1 1 7–2 +5 4
4. Real Sociedad 2 1 1 4–3 +1 4
4. Sevilla 2 1 1 4–3 +1 4
6. Betis 1 1 1–0 +1 3
6. Mallorca 1 1 1–0 +1 3