Di María villanásával nyert a Real Madrid

2010.12.19. 22:58
Di María gólja három pontot ért a Real Madridnak (Fotó: Action Images)
A Real Madrid sokáig csak szenvedett a Sevilla ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában, ám a 77. percben – amikor a hazaiak Ricardo Carvalho kiállítása miatt már emberhátrányban játszottak – Ángel di María éles szögből a hálóba talált, ezzel a góllal pedig a „királyi” gárda 1–0-ra megnyerte a találkozót.

A sorozatban négy bajnokit elveszítő Sevilla a 11. helyről várhatta a második helyen álló Real Madrid elleni fellépését, ám a csapatok tabellán elfoglalt helyezése nem tükröződött a játék képén.

Casillas és az Aranykesztyű

A hazai szurkolók a szünetig eltelt időben akkor tapsolhattak a legnagyobb lelkesedéssel, amikor a kezdő sípszó előtt Iker Casillas megmutatta a vb legjobb kapusának járó díjat, az Aranykesztyűt.

A „blancók" nem találtak fogást ellenfelükön, a vendégek csak Andrés Palop miatt élhettek át néhány meleg pillanatot – a kapus előbb Cristiano Ronaldo kellemetlen szabadrúgása után szerencsétlenkedett, majd Ángel di María lövésébe ért bele érdekesen.

A Sevilla sem sűrűn jutott el az ellenfél kapujáig, akkor viszont komoly sansza volt a gólszerzésre. Egyszer Julien Escudé fejelt mellé nem sokkal egy szöglet után, majd az első félidő hajrájában Koffi Ndri Romaric hagyott ki nagy helyzetet.

A gyenge játék nem maradt „eredmény" nélkül, a Bernabéu közönsége füttyszóval kísérte öltözőbe a játékosokat.

A folytatás sem hozott Real-parádét, az andalúziaiak viszont Álvaro Negredo révén újabb óriási lehetőséget puskáztak el.

A hazaiak helyzete a 64. percben tovább romlott, a játékvezető ugyanis könyöklésért kiosztotta a második sárga lapot Ricardo Carvalhónak, ám José Mourinho nem cserélt be senkit a kiállított középső védő helyére, ami jó döntésnek bizonyult. Az emberhátrányban is tovább támadó Real ugyanis megszerezte a vezetést: Di María gyűjtötte be a bal oldalon a labdát egy lepattanó lövést követően, táncolt egy kicsit Palop előtt, majd éles szögből a kapuba helyezett. 1–0

DI MARÍA GÓLJA

Ez a találat végül három pontot ért a hazaiaknak, hiszen több gól már nem született – a Sevilla csak a piros lapok tekintetében tudott egyenlíteni a Di Maríát szétrúgó Mouhamadou Dabónak köszönhetően –, a Real hátránya tehát nem nőtt tovább a Barcelonával szemben.