Ezúttal egy pont sem jutott a Real Madridnak

2012.08.26. 23:05
Cristiano Ronaldo okkal bosszankodhatott, két forduló után egy pont a Real Madrid mérlege (Fotó: Reuters)
Még csak a spanyol labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában járunk, de a címvédő Real Madrid már másodszor nem tudta begyűjteni a három pontot, sőt az egyet sem, miután 2–1-re kikapott a Getafe otthonában.

A Valenciával szembeni ikszes kezdés után adott volt a feladat a Real Madrid előtt, a Getafe ellen megszerezni a szezon első győzelmét. A hétközi Barcelona elleni Szuperkupa első felvonását követően az akkor csak a kispadon helyet foglaló Gonzalo Higuaín és Angel Di María is visszatért a kezdőbe, míg Pepe továbbra sem volt bevethető.

HATGÓLOS DÖNTETLEN

A forduló eddigi legszórakoztatóbb meccsét játszotta vasárnap késő este a Valencia és a Deportivo, a találkozó végül hatgólos döntetlennel ért véget.

Nem csalódott, aki vasárnap este a Valencia és a Depor meccsét választotta, bár a hazaiak kétgólos vezetésüknél valószínűleg eltekintettek volna az izgalmaktól... Pedig ekkor semmi nem utalt arra, hogy később akár az egy pont is veszélyben lehet.

Roberto Soldado előbb egy kiugratás után, majd egy szépségdíjas akció végén (Costa–Jonas–Soldado volt a labda útja, amely nem esett le a támadás közben, a második gólját jegyző Valencia-támadó végül akrobatikus mozdulatból szerzett gólt) talált be. A Deportivo azonban nem adta fel, és kétszer is fel tudott állni kétgólos hátrányból: először csak a szépítésre futotta tőlük, a második félidőben azonban kihasználták, hogy a Valencia jobbára csak az eredmény tartására koncentrál, és egyre inkább lendületbe jőve a hajrában egy tizenegyesből elért góllal utolérték őket (ráadásul a Valencia emberhátrányba is került). A végére ismét nyílttá váló meccs 3–3-al zárult.

Az első komoly helyzetre a 15. percig kellett várni, ekkor azonban már valószínűleg a hazaiak is benn látták a labdát, egy végletekig kijátszott akció végén Mesut Özil azonban csak a felső lécet találta el. Újabb negyed órával később aztán megérkezett a vezető madridi gól, Di María ugratta ki Higuaínt, aki nem hibázta el a helyzetet (0–1).

Ezután Cristinao Ronaldo egy pattogós szabadrúgással veszélyeztetett, majd a Getafe egyenlíthetett volna, miután Iker Casillas elnézett egy szögletet, de David Abraham nem találta el a kaput, így nem változott az eredmény a szünetig.

Az 53. percben egy hazai pontrúgás már meghozta az eredményt, az előre húzódó Juan Valera majdnem a tizenhatos vonaláról fejelt a jobb alsóba (1–1).

Mourinho nem késett sokat a változtatással, csatába küldte Karim Benzemát is, aki nem sokkal később helyzetbe is került, de fordulásból fölé bombázott. Di María lábában is benne maradt egy gól, miután már tulajdonképpen csak a kapussal szemben állva csúnyán eltörte a labdát.

Az igazi hidegzuhany csak ezután következett a vendégeknek, a 75. percben Adrian Colunga lépett meg a bal oldalon (a labdaátvételnél a kezéhez ért a labda, de a játékvezető nem állította meg az akciót), majd pontosan tálalt a középen üresen érkező Abdelaziz Barrada elé, aki megszerezte csapatának a vezetést. (2–1)

Ha nincs Casillas, könnyen nőhetett volna egyből kétgólosra a hátrány, de az igazsághoz tartozik, hogy Callejón is könnyen egalizálhatott volna a túloldalon. Az idegessé váló végjátékban Coentraót elküldték a kispadról, újabb gól viszont már nem esett.

Két forduló után csak egy pont áll a királyiak neve mellett, legutóbb pedig 11 éve nem tudták megnyerni egyiket sem az első két bajnoki közül. 24 veretlenül megvívott spanyol bajnoki után kapott ki újra a Real, és több mint három évvel ezelőtt fordult elő legutóbb, hogy előnyről bukott el. A Getafe ezt megelőzően 2008 novemberében tudta legyőzni a városi riválist.

GETAFE–REAL MADRID 2–1

1. Barcelona 2 2 7–2 +5 6
2. Rayo Vallecano 2 2 3–1 +2 6
3. Deportivo La Coruna 2 1 1 5–3 +2 4
4. Mallorca 2 1 1 3–2 +1 4
4. Sevilla 2 1 1 3–2 +1 4
6. Málaga 2 1 1 2–1 +1 4
7. Betis 2 1 1 6–5 +1 3