Fabregas gólja kevés volt a Barcelonának

2012.01.08. 23:31
Álvaro Vázquez (balra) gólja után eksztázisban az Espanyol-drukkerek (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 18. fordulójában a címvédő Barcelona 1–1-es döntetlent játszott a városi derbin az Espanyol vendégeként.

A lehető legerősebb összeállításában kezdett a Barcelona (Víctor Valdés – Daniel Alves, Piqué, Puyol, Abidal – Xavi, Busquets, Iniesta – Messi, Fabregas, Sánchez), de az első félidőben a vendéglátó Espanyol nagy erőbedobásra késztette a bajnokcsapatot.

Bár a sérülés után visszatérő Andrés Iniestáé volt a mérkőzés első lövése, az igazán nagy gólhelyzet a házigazdák előtt adódott. A 7. percben Sergio García adott be balról, a hosszún üresben érkezett és fejelt kapura Verdú, de a visszarepülő Valdés a levegőben úszva óriásit mentett. A kipattanó Verdú elé került, aki azonnal ismételt, de a közben megérkező Gerard Piqué a gólvonalról tisztázott Iniesta segítségével.

Nagy tempót diktáltak a felek, a Barcelona nem tudta cifrázni a játékot, mert az Espanyol játékosai erőn felül zavartak, majd a megszerzett labdákkal gyors és bátor támadásokat vezettek. Nem kis gondot okozva ezzel Carles Puyoléknak.

A visszatámadással a vendégek sem álltak hadilábon – eleve ez az egyik nagy fegyverük –, előbb Lionel Messi, majd Alexis Sánchez csent el labdát az ellenféltől. Az argentin aranylabdás a 14. percben kézzel is besegített – Cristian Álvarez kapus passzát csípte el –, így Cesc Fabregas már hiába talált a hálóba, az „asszisztos" szélső szándékos kezezésért besárgult. Egy perccel később a chilei légiós egy rövid hazaadásra csapott le, de ziccerben már csak hosszan tudta megtolni a kivetődő Álvarez mellett a labdát, amely így az alapvonalon túlra jutott.

FABREGAS FEJJEL EGYRE JOBB

Fabregas már a negyedik fejes gólját szerezte a Primera División mostani idényében, ezzel holtversenyben az élen áll a vonatkozó ranglistán. Érdekesség, hogy a 24 éves játékos az Arsenal színeiben csak egy gólt fejelt bajnoki mérkőzésen.

A sorozást azonban nem úszta meg az Espanyol: a 16. percben vezetéshez jutottak a vendégek. Dani Alves nézett fel a jobb oldalon, ezúttal visszafelé ívelt, középen nagy lendülettel érkezett Fabregas, aki 14 méterről a kapu bal oldalába stukkolt, Álvarez hiába vetődött (0–1).

A bekapott gól után azonnal veszélyeztetett az Espanyol: előbb Sergio García löketét hatástalanította Valdés, majd Vladimír Weis cselezgetett négy Barca-játékos között, végül Piqué állította meg a tizenhatoson határozottan. A házigazdák szerint véleményesen, sőt még annál is durvábban. A félidő hátralévő része hullámzó mezőnyjátékot hozott, amelyben az Espanyol dominált. A vendéglátók többet próbálkoztak, kapura is veszélyesebbek voltak. Érett az egyenlítésük, amiért keményen megdolgoztak, egy kis szerencsével vagy picivel kevesebb önzőséggel meg is születhetett volna a hazai találat.

SZAVAZÁS

Melyik együttes lesz a 2011-12-es szezonban a spanyol Primera División bajnoka?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A szünet előtti utolsó pillanat nem volt sportszerű. Piqué a kezdőkörben fejelte el a labdát Romaric elől, majd ismét kettejük fejpárbaja következett volna pár méterrel arrébb. Az elefántcsontparti légiós kaszáló mozdulatokkal vette célba a labdára összpontosító Barca-védő fejét, de hiába állt a közelben Turienzo Álvarez játékvezető, megúszta az esetet sárga lappal. A vendégektől többen szándékosságot reklamáltak – nem véletlen –, de talán azért úszhatta meg Romaric a kiállítást, mert nem igazán találta el a célpontot. Bár erősen szándékában állt.

Az Espanyolt irányító Mauricio Pochettino a szünetben Weis helyére Javi Lópezt cserélte be, de az áttörést az ő beállása sem hozta meg a kék-fehérek számára. A Barca eközben újra betalált Dani Alves révén, ám a brazil lesen volt, így nem változott az állás. A jobbhátvédet nemcsak ez frusztrálhatta, hanem az is, hogy a hírek szerint a nézőtérről rasszista jellegű bekiabálásokkal sértegették.

IDEGENBEN NEM MEGY

A Barcelona a mostani bajnokságban nyolc idegenbeli mérkőzéséből csak hármat tudott megnyerni, a négy döntetlen és egy vereség azt jelenti, hogy otthonától távol már 11 pontot veszített a Guardiola-legénység. A 2010–2011-es idényben összesen bukott ennyit idegenben.

Teltek a percek, a Barcelona továbbra is vezetett, de a megnyugtató második gólt nem tudta megszerezni. A 76. percben erre Messinek lett volna lehetősége, de éles szögből csak a bal oldali kapufa külső oldalát találta el.

A hajrában Pep Guardiola már inkább arra koncentrált, hogy soványka előnyüket megtartsák, erre utalt legalábbis, hogy Fabregas helyére Seydou Keitát küldte be.

Nem tudni, mi történik, ha az Arsenal korábbi játékosa a pályán marad, mindenesetre egy perccel később kiegyenlített az Espanyol. Raúl Rodríguez jobb oldali beadását előbb Thievy Bifouma csúsztatta meg, majd a csereként beállt Álvaro Vázquez fejelt közelről Víctor Valdés kapujába. (1–1)

Egyből sürgőssé vált a vendégek számára, és bár sok idejük nem maradt a győztes gól megszerzésére, így is könnyen összejöhetett volna nekik: már a hosszabbításban jártak a felek, amikor a bal oldalon előretörő Piqué a kapufára lőtt, a kipattanó pedig Pedróhoz került, akinek ismétlését Rodríguez kézzel blokkolta, a tizenegyes azonban elmaradt.

A vége így 1–1 lett, ami azt jelenti, hogy a Barcelona a 18. forduló után már öt ponttal van lemaradva a listavezető Real Madridtól.

ESPANYOL–BARCELONA 1–1