Fél gőzzel is kitömte a Real a Granadát

2012.01.07. 22:03
Higuaín köszönti Benzemát – előbbit egyszer, utóbbit kétszer ünnepelhették a társak (fotó:Reuters)
A kétgólos Karim Benzema és a három gólpasszt adó Mesut Özil vezetésével a Real Madrid 5–1-re legyőzte a Granadát a spanyol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Az alsóházhoz tartozó Granada ellen José Mourinho a szokásoknak megfelelően támadó felfogásban küldte pályára csapatát, ezúttal ráadásul a Karim Benzema, Gonzalo Higuaín páros mindegyike kezdett.

A várakozásoknak megfelelően madridi fölénnyel kezdődött a találkozó, ám igazán veszélyes helyzet sokáig nem alakult ki. Aztán a 19. percben egy szemre is tetszetős akció végén megszületett a hazai vezetés: Mesut Özil játszott össze Cristiano Ronaldóval, a német-török remekül futott be a büntetőterületen belülre, ahol visszakapta a labdát a portugáltól, és sarokkal továbbította a labdát Benzema irányába, aki hat méterről a kapu jobb oldalába küldte a „csomagot”. 1–0

Meglehetősen váratlan módon gyorsan egyenlített a vendégcsapat: Ikechukwu Uche hagyta faképnél Marcelót a tizenhatoson belül, majd jól centerezett az üresen hagyott Mikel Ricóhoz, aki a jobb alsóba csúsztatott. 1–1

Mikel Ricónak nem sokkal később volt egy újabb helyzete, Casillas akkor védett, majd újra előnybe kerültek a blancók: a 34. percben Özil tekerte be a bal oldali szögletet, Sergio Ramos agilisan robbant be, és a nem túl határozott védők között félig estében a kapuba fejelt. 2–1

A Granada hiába játszott szervezetten és tartotta magát jól, a Real Madrid végül simán nyert, mert a második félidő elején két könnyű gólt is engedélyezett a déli kiscsapat. Másfél perc telt el a játékrészből, amikor Marcelo csetlő-botló betörése ellenére tovább tudta adni a labdát Higuaínnak, az argentin pattogós lövésével pedig nem tudott mit kezdeni Roberto Fernández kapus. 3–1

A találkozót Benzema döntötte el végleg, amikor az 50. percben 11 méterről a jobb alsó sarokba zúdította az Öziltől kapott labdát – az irányítónak ez volt a harmadik gólpassza! A duplázó franciát nem sokkal később sérülés miatt le kellett cserélni, José Callejón érkezett a helyére. 4–1

A folytatásban a hazai csapat érthetően tartalékolt kissé az erejével is – a Málaga elleni Király-kupa visszavágó következik –, míg a Granada arra törekedett, nehogy még nagyobb vereségbe szaladjon bele. Végül ez nem valósult meg, mert a hajrában Cristiano Ronaldo egy átlövésből még betalált: a Real Madrid 5–1-re győzte le a Granadát.

REAL MADRID–GRANADA 5–1

PRIMERA DIVISIÓN
18. FORDULÓ
Real Madrid–Granada 5–1 (Benzema 19., 50., S. Ramos 34., Higuaín 47., C. Ronaldo 89., ill. M. Rico 22.)