Hátrányba került, de simán nyert a Real Madrid Pintérék ellen

2012.01.28. 21:56
A Real Madrid hamar rendezte sorait, és megfordította a találkozót (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 3–1-re legyőzte a Real Zaragozát. A vendégek magyar légiósa, Pintér Ádám a kispadról nézte végig csapata vereségét.

Amikor a listavezető otthonába látogat a tök utolsó, nem sok esélye van. Országtól, bajnokságtól függetlenül. Ezúttal a Real Zaragozára várt a feladat, hogy pontot raboljon a Bernabéuból. A küldetés „természetesen” nem járt sikerrel…

Már a hetedik percben megszerezhette volna a vezetést a Real Madrid, de Cristiano Ronaldo parádés keresztpassza után Karim Benzema fejjel eltörte a labdát. Az első percektől kezdve a madridiak irányítottak, ennek tükrében is meglepetés, hogy a semmiből a Real Zaragoza szerezte meg a vezetést.

A 11. percben a vendégek parádésan használták ki, hogy a Real Madrid védői kissé elbambultak, s egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően a rendezetlen védelem nem követte Ángel Lafita mozgását, aki Carlos Reina Aranda passzát közelről a kapuba belsőzte. 0–1

A bekapott gól ellenére természetesen támadásban maradt a Real Madrid, amely különösebben nem foglalkozott azzal, hogy hátrányban van. A várakozásoknak megfelelően pedig nem sokkal később beindult a madridi gépezet.

A 26. percben Kaká maradt egyedül a kapu előterében, de közeli csúsztatása még mellé ment. Nem sokkal később azonban már nem hibázott a brazil. Ekkor Ricardo Carvalho találta meg remek labdával az aranylabdást, aki kissé kisodródott szögből laposan a hosszúba tekert. Roberto Jiménez kapus még beleért a labdába, de hárítani nem tudott. 1–1

Az iksz természetesen még nem felelt meg a Real Madridnak, pláne annak tudatában, hogy idegenben (is) a Zaragoza a leggyengébb csapat a ligában. Pintérék saját stadionjuktól távol mindössze három pontot gyűjtöttek be a megszerezhető harmincból ebben a szezonban. Ennek tükrében hatalmas bravúr lett volna a döntetlen a Bernabéuban, de erre vajmi kevés esélye volt a vendégcsapatnak, amely a szünetig azért tartotta az igen értékes döntetlent.

Az első félidőben a hazaiak tíz lövéssel próbálkoztak, míg a Zaragoza összesen hárommal. Ez a statisztikai adat is előrevetítette, hogy mire számíthatunk a második félidőben.

A szünet után, ahogy az várható volt, nekiesett ellenfelének a Real Madrid, aminek nagyon hamar meg is lett az eredménye. A 49. percben egy szép akció végén Mesut Özil passzára érkezett Cristiano Ronaldo, és lőtt közelről az üres kapuba. 2–1

Az 56. percben pedig gyakorlatilag végleg eldőlt a három pont sora, amikor Kaká bokapassza után Özil a rövid sarokba vágta a labdát. 3–1

A folytatásban kissé visszavett a Real Madrid, míg a Zaragoza megpróbált ugyan támadni, de kevés sikerrel. Az utolsó 15-20 perc nem sok látványt hozott, a madridiak magabiztosan gyűjtötték be az újabb három pontot.

REAL MADRID–REAL ZARAGOZA 3–1

szólj hozzá: Real Madrid?Real Zaragoza

PRIMERA DIVISIÓN
21. FORDULÓ
Real Madrid–Zaragoza 3–1 (Kaká 32., C. Ronaldo 49., Özil 56., ill. Lafita 11.)
KORÁBBAN
Espanyol–Mallorca 1–0 (Weiss 18.)
Rayo Vallecano–Athletic Bilbao 2–3 (Michu 10., Arribas 22., ill. F. Llorente 15., 22., 67.)