A Real könnyedén győzött az Atlético ellen

2010.11.07. 23:06
Az első gólt szerző Carvalhót ünneplik a Real Madrid játékosai (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Primera División) 10. fordulójában vasárnap este játszották a Real Madrid–Atlético Madrid fővárosi rangadót, amit Ricardo Carvalho és Mesut Özil góljával 2–0-ra a hazaiak nyertek meg.

A találkozó elején a Real Madrid rögtön magához vette a kezdeményezést, és a nyolcadik percben Sami Khedira révén máris a kapuba talált, ám a játékvezető érvénytelenítette a találatot, mert a német középpályás lesen tartózkodott.

A 13. percben már érvényes gólnak örülhettek a Real szurkolói. Ángel di María ugratta ki az előrehúzódó Ricardo Carvalhót a tizenhatoson belül középen, aki egy igazítás után David de Gea mellett a kapuba lőtt. 1–0

A vezetés megszerzése után is tovább támadtak a „blancók", aminek köszönhetően hat perccel később újabb gólt ünnepelhettek. Cristiano Ronaldo harcolt ki egy szabadrúgást a tizenhatos jobb oldalvonalánál, amit Mesut Özil okosan laposan a hosszú alsó sarokba tekert. 2–0

A két bekapott gól után kezdett el ébredezni az Atlético, főként Sergio Agüero, Diego Forlán és José Antonio Reyes volt veszélyes Iker Casillas kapujára, akinek olykor bravúrt bemutatva kellett védenie.

Az Atlético élénkülő támadójátéka nem ijesztette meg a hazaiakat, visszavették a játék irányítását, és újabb helyzeteket dolgoztak ki. Gonzalo Higuaín, Ronaldo és Di María többször helyzetbe is került, de gólt nem sikerült elérniük.

A félidő végéig nem változott a játék képe, a Real birtokolta többet a labdát és ők diktálták az iramot. Az Atléticónak megvoltak a helyzetei, de nem sikerült túljárniuk Casillas eszén, így a félidőben 2–0-s hazai vezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrész ugyanúgy folytatódott, ahogy az első abbamaradt, a Real Madrid sorra dolgozta ki a helyzeteket.

Higuaínnak volt egy ígéretes kapáslövése 17 méterről ballal, de bombaerős lökete a bal kapufán csattant, akárcsak a vendégektől Forlán lövése a tizenhatos vonaláról.

A 63. percben Özil vihette a kapura a labdát, de Juan Valera utolérte az ötös vonalán és szögletre mentett. Könnyen eldönthette volna a meccset a német középpályás.

A meccs vége felé közeledve a Real visszavett, nem jöttek futószalagon a helyzetek, mint korábban, inkább tartották a labdát. A vendégek főként távoli lövésekkel próbálkoztak, de Reyes és Agüero próbálkozásait is hárítani tudta Casillas.

A találkozó végén több lehetősége is volt a Realnak, hogy gólt szerezzen, ám Ronaldo, Sergio Ramos és a csereként beállt Karim Benzema próbálkozása sem talált utat De Gea kapujába.

A Real Madrid összességében könnyedén és megérdemelten nyert. Az Atlético minden erejével megpróbált gólt szerezni, de José Mourinho csapata nem engedte ki kezéből a győzelmet, ezzel folytatta az Atlético elleni jó sorozatát: a Real már 18 bajnoki meccs óta nem kapott ki a madridi derbin.

1. Real Madrid 10 8 2 27–5 +22  26
2. Barcelona 10 8 1 1 22–7 +15  25
3. Villarreal 10 7 2 1 21–8 +13  23
4. Espanyol 10 6 4 9–13 –4  18
5. Valencia 9 5 2 2 14–9 +5  17
6. Real Sociedad 10 5 1 4 13–12 +1  16
7. Atlético Madrid 10 4 2 4 13–12 +1  14
8. Mallorca 10 4 2 4 11–12 –1  14