La Liga: véget ért a Real Madrid nagy sorozata, kikapott a Betistől

2017.09.20. 23:56
A Real Madrid 1–0-ra kikapott hazai pályán a Real Betistől a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában.

Hiába nyújtózkodott Keylor Navas, Antonio Sanabria fejesénél nem volt esélye (Fotó: AFP)

A Real Betis nem játszott teljesen alárendelt szerepet az első félidőben, a Real Madrid megköszönheti Dani Carvajalnak és Keylor Navasnak, hogy nem került hátrányba. Ezzel együtt a blancók többet támadtak, ám az utolsó passzok vagy lövések pontatlanok voltak. Cristiano Ronaldo is inkább a földet verte.

Április óta először fordult elő, hogy a Real Madrid egyetlen találatot sem szerzett egy bajnokija első félidejében. Akkor az Atlético Madrid ellen maradt gól nélkül az első 45 percben.

Nem sok hiányzott, hogy a második játékrész elején CR megszerezze a vezetést a hazaiaknak, de Gareth Bale beadása után a lövés nagyon nem jött össze.

A 75. percben az egész mérkőzésen nagyszerűen játszó Bale szépségdíjas gólt szerezhetett volna, Antonio Adán azonban óriási bravúrral védett a kapufa segítségével.

A végére maradt a hideg zuhany a Madridnak: a 94. percben egy kontra végén Antonio Sanabria gólt fejelt, ezzel a Betis hatalmas meglepetésre megnyerte az összecsapást!

A találkozót megelőzően a Real Madrid sorozatban 73 tétmeccsen talált be legalább egyszer, most ez a nagy sorozat megszakadt. Továbbá 2011 óta először fordult elő, hogy a csapat sorozatban három hazai bajnokiját sem tudta megnyerni.

SPANYOL LA LIGA
5. FORDULÓ

Real Madrid–Real Betis 0–1 (Sanabria 94.)
Deportivo La Coruna–Deportivo Alavés 1–0 (Luisinho 45+2.)
Sevilla–Las Palmas 1–0 (J. Navas 83.)
Korábban
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 1–2 (Raúl García 92., ill. Á. Correa 55., Carrasco 73.)
Leganés–Girona 0–0
Kedden játszották
FC Barcelona–Eibar 6–1 (Messi 20., 59., 62., 87. – az elsőt 11-esből, Paulinho 38., D. Suárez 53., ill. Enrich 57.)
Valencia–Málaga 5–0 (Mina 17., Zaza 55., 60., 63., Rodrigo 86.)