Primera División: portugál vezetőedzője lett a Valenciának

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.07.04. 09:02
A várakozásoknak megfelelően a Deportivo La Coruna és az FC Porto korábbi kapusát, Nunót nevezték ki a Valencia labdarúgócsapatának vezetőedzőjévé. A 40 éves portugál szakember a szerdán menesztett Juan Antonio Pizzit követi a kispadon.

A spanyol klub közölte: egy évre szóló szerződést kötött a trénerrel, de a megállapodás egy évvel meghosszabbítható.

Nuno – teljes nevén Nuno Espírito Santo – 2010-ben vonult vissza, majd trénerként az előző szezonban a fináléba vezette a Rio Avét a Portugál Kupában és a Ligakupában is.

Az argentin születésű Pizzit tavaly decemberben nevezték ki, irányításával az Európa-ligában az elődöntőbe jutott a csapat, amely ott a későbbi győztes, szintén spanyol Sevilla ellen esett ki. A bajnokságban ugyanakkor csak nyolcadikként zárt a gárda, így lemaradt az európai kupaszereplésről.

Legfrissebb hírek

„Hála istennek” – a VAR-szoba a Barcelona elvett gólja után

Spanyol labdarúgás
17 órája

A madridi lapok is megérdemelt győzelemről, szívvel futballozó Barcáról írnak – szemle az el Clásico után

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 7:43

A Bilbao közelebb került a BL-induláshoz, a Betis távolabb a La Ligában

Spanyol labdarúgás
2025.05.11. 23:02

Három pontnál is többet érhet a Barcának a Real legyőzése

Spanyol labdarúgás
2025.05.11. 10:32

Sörloth mesternégyesével ütötte ki az Atlético Madrid a Real Sociedadot

Spanyol labdarúgás
2025.05.10. 23:03

Nikitscher és csapata sorozatban kilencedszer kapott ki; a hajrában nyerte meg meccsét a Villarreal

Spanyol labdarúgás
2025.05.10. 20:39

A Valencia egy félidő alatt három gólt rúgott a Getafénak

Spanyol labdarúgás
2025.05.10. 16:00

Tovább robog a másodosztály felé a Las Palmas

Spanyol labdarúgás
2025.05.09. 23:01
Ezek is érdekelhetik