Primera División: a Valencia Mata vezetésével legyőzte a Xerezt

2010.05.04. 23:53
A Valencia a két gólt szerző és egy gólpasszt adó Juan Mata vezetésével 3–1-re megverte a Xerezt a Mestallában a spanyol bajnokság 36. fordulójában.

A vendégek szereztek vezetést a 37. percben, amikor Víctor Sánchez betört a tizenhatoson belülre, majd a bal oldalon érkező Emiliano Armenteroshoz passzolt, akinek már nem volt nehéz dolga az üres kapuval szemben.

Mata azonban még a szünet előtt egyenlített, a tizenhatos előteréből lőtt szép szabadrúgásgólt. Az 57. percben aztán ismét Mata volt eredményes: jó labdát kapott a tizenhatoson belül, és laposan a kapu hosszú sarkába lőtt.

Tíz perccel később pedig már két góllal vezettek a hazaiak: Mata ezúttal előkészítő szerepet vállalt, a tizenhatos bal oldaláról passzolt Silvához, aki nagyszerűen lőtt a rövid sarokba.

PRIMERA DIVISIÓN
36. FORDULÓ
Valencia–Xerez 3–1 (Mata 45., 57., Silva 67., ill. Armenteros 37.)
KORÁBBAN
Barcelona–Tenerife 4–1 (Messi 17., 93., Krkic 63., Pedro 77., ill. Román 39.)
Getafe–Sporting Gijón 1–1 (Soldado 47., ill. De las Cuevas 17.)
Almería–Villarreal 4–2 (Crusat 14., Uche 28., 42., Piatti 92., ill. Marcano 53., Ibagaza 66.)