Primera División: kikapott az Atlético, nyílt a liga

2014.05.04. 18:49
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában megszakadt az Atlético Madrid tízmeccses veretlenségi sorozata. A listavezető fővárosiak idegenben 2–0-ra kikaptak a Levantétól, így nem tudták növelni előnyüket, amely a Barcelonával szemben három, a két meccsel kevesebbet játszó Real Madrid előtt pedig hat pont.

A Levantét a kiesés veszélye már nem fenyegeti, az európai kupaindulást jelentő helyekre már nem érhet oda, így tehermentesen, felszabadultan várhatta a listavezető Atlético Madrid elleni összecsapást, amelyen korán megszerezte a vezetést.

A 7. percben a jobb oldali szögletet követően a vendégek balhátvédjét, Filipe Luíst váratlanul érte, hogy eljutott hozzá a labda, amely a mellkasáról a jobb alsó sarokba vánszorgott. Courtois hiába nyújtózkodott, nem menthetett. 1–0 – öngól.

Az első félidő további szakaszában az Atlético nem találta a fogást a hazaiakon, így nem meglepő, hogy Diego Simeone a szünetben kettős cserét eszközölt: Raúl Garcíát és David Villát a Chelsea elleni BL-meccs hősei, Adrián és Arda Turan váltották.

A változatásnak részben meglett az eredménye, hiszen az éllovas átvette a kezdeményezést, kapuja elé szegezte a hazaiakat és futószalagon dolgozta ki az ígéretesebbnél ígéretesebb gólszerzési lehetőségeket, de Navas kapuját ezen a délutánon nem lehetett bevenni.

A második félidő közepén aztán jött a hideg zuhany, megduplázta előnyét a kontrákra berendezkedő Levante. Oktatófilmbe illő támadás végén Casadesus tálalt David Barral elé, aki Diego Godín szorításában ellőtte a labdát a jobb alsóba Courtois mellett. 2–0

A játék képe a hajrában sem módosult, az Atlético nyomott, a Levante bekkelt – Adrián még a kapufát is eltalálta –, az eredmény pedig nem változott.

Az Atlético tízmeccses bajnoki veretlenségi sorozata megszakadt, de az sokkal érdekesebb, hogy a két meccsel kevesebbet játszó Real Madrid hátránya három pontra csökkenhet, ha este legyőzi a Valenciát. De ne feledkezzünk meg a szintén lőtávolon belül lévő Barcelonáról sem – és az sem mellékes, hogy két forduló múlva, az utolsó játéknapon a katalánok az Atléticót fogadják.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
36. FORDULÓ

Levante–Atlético Madrid 2–0 (Filipe Luís 7. – öngól, Barral 69.)
KÉSŐBB
19.00:
Sevilla–Villarreal
21.00: Real Madrid–Valencia (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Almería–Betis 3–2 (Óscar Díaz 52., Aleix Vidal 77., Azeez 94. ill. Braian Rodríguez 60., Salva Sevilla 71.)

1. Atlético Madrid 36 28 4 4 75–24 +51 88
2. FC Barcelona 36 27 4 5 99–32 +67 85
3. Real Madrid 34 26 4 4 98–32 +66 82
4. Athletic Bilbao 36 20 8 8 65–38 +27 68
5. Sevilla 35 17 8 10 66–50 +16 59
6. Real Sociedad 35 16 9 10 59–51 +8 57
7. Villarreal 35 15 7 13 54–43 +11 52
8. Celta Vigo 36 13 7 16 46–52 –6 46