CR csodagólja is csak egy pontot ért a Valencia ellen

2014.05.04. 20:55
CR-ék harcoltak, de hátrányba kerültek a szünet előtt (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera Divisón) 36. fordulójának vasárnap esti találkozóján a Real Madrid 2–2-es döntetlent játszott a Valenciával a Santiago Bernabéu Stadionban. Legutóbb a 2012–2013-as idény 29. fordulójában (több mint egy éve) fordult elő, hogy a Real, Barca, Atlético hármas egyike sem nyert egy fordulón belül.

A blancóknak úgy látszik, ebben a szezonban minden összejön. A Király-kupa-győzelem és BL-döntőbe jutás után a Levante is tett egy szívességet a királyiaknak, és 2–0-ra legyőzte a spanyol tabellát vezető, városi rivális Atlético Madridot, így egy újabb esélyt adva Crisitano Ronaldóéknak a bajnoki cím begyűjtésére.

Nem is akarták ezt a lehetőséget elszalasztani a madridiak, azonnal nekiestek a „denevéreknek". Rögtön a 7. percben előnybe is kerülhetett volna a Real, de Cristiano Ronaldo közeli löketét Diego Alves egy hatalmas bravúrral ki tudta szedni a rövid alsóból.

Azért a vendégeket sem kellett félteni, a kontrákkal rendre megizzasztották a blancókat, a 17. percben például Dani Parejo maradt üresen középen, és fejelt 8 méterről, ekkor Diego López tolta a felső lécre a labdát.

Ha nincs Diego López, még nagyobb lehetett volna a baj (Fotó: Reuters)

A főszerepben ezt követően is Diego volt, méghozzá a valenciai, aki rendre túljárt a kaput ostromló, a Valencia ellen legutóbb 2010-ben betaláló CR eszén.

A madridi közönségnek a szünet előtt aztán jött a hideg zuhany, megszerezte a vezetést a Valencia. Dani Parejo szöglete után az elbambuló Varane mellett az ötösön álldogáló Jérémy Mathieu-re esett a labda, majd a francia fejéről a hálóba pattant (0–1).

Ahogy az várható volt, a fordulás után a Real uralta a meccset, de a gyors Valencia-kontrák továbbra is életveszélyesek voltak, kevesebb mint tíz perccel a szünet után meg is duplázhatták volna előnyüket a vendégek, Diego López azonban most is megmentette csapatát.

A 60. percben aztán jött a hőn áhított madridi gól. Di María ívelte át a bal szélre a labdát, CR a kapufa mellől középre emelt fejjel, Sergio Ramos berobbant, és a kapuba bólintott 3 méterről (1–1).

A „denevérek” azonban nem adták könnyen magukat, öt perccel később újra betaláltak! Egy remek kontra végén Feguli gurította középre, a Bale mellett kilépő Dani Parejo pedig a tizenhatos vonaláról a bal alsóba vágta a labdát (1–2).

A Barca és az Atlético után a Real sem tudott nyerni – ez nem a nagyok hétvégéje volt (Fotó: Reuters)

A madridi nevelésű középpályás nem ünnepelt, pedig lett volna rá oka, ő mindössze a második futballista Lionel Messi után, aki gólig és gólpasszig jutott a Bernabéuban a 2013–2014-es bajnoki szezonban.

A hajrában mindent bevetettek a madridak az újabb találatért, és az utolsó pillanatban ki is egyenlítettek. Di María vágta középre a labdát, Cristiano Ronaldo pedig fordulásból, sarokkal a kapuba pöccintett (2–2), így beállítva a végeredményt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Az egy meccsel kevesebbet játszó Real hátránya így már „csak” öt pont az éllovas Atlético mögött.

Legutóbb a 2012–2013-as idény 29. fordulójában (több mint egy éve) fordult elő, hogy a Real, Barca, Atlético hármas egyike sem nyert egy fordulón belül.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
36. FORDULÓ

Real Madrid–Valencia 2–2 (Sergio Ramos 60., Cristiano Ronaldo 92., ill. Mathieu 44., Parejo 65.)

KORÁBBAN
Levante–Atlético Madrid 2–0 (Filipe Luís 7. – öngól, Barral 69.)
Almería–Betis 3–2 (Óscar Díaz 52., Aleix Vidal 77., Azeez 94. ill. Braian Rodríguez 60., Salva Sevilla 71.)

Sevilla–Villarreal 0–0

1. Atlético Madrid 36 28 4 4 75–24 +51 88
2. Barcelona 36 27 4 5 99–32 +67 85
3. Real Madrid 35 26 5 4 100–34 +66 83
4. Athletic Bilbao 36 20 8 8 65–38 +27 68
5. Sevilla 36 17 9 10 66–50 +16 60
6. Real Sociedad 35 16 9 10 59–51 +8 57
7. Villarreal 36 15 8 13 54–43 +11 53