Kiszenvedte a győzelmet a Real a Valencia otthonában

2013.12.22. 20:55
Cristiano Ronaldo (jobbra) ezúttal egyszer talált be (Fotó: Reuters)
A Primera División 17. fordulójában a Valencia hazai pályán 3–2-es vereséget szenvedett a Real Madridtól. A hazaiak kétszer is ki tudtak egyenlíteni a madridiak ellen, de Jesé 82. percben szerzett góljára már nem volt válaszuk.
A találkozó első negyedórájában egyértelműen a madridiak akarata érvényesült, jóval többet birtokolták a labdát, mint a Valencia, ám nem tudtak fogást találni a hazaiak zárt és szervezett védekezésén. A 28. percben aztán Ángel Di María tört be a tizenhatoson belülre Marcelo keresztpasszát követően, és nyolc méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0–1

Hat perccel később a semmiből tudott egyenlíteni a Valencia. Juan Bernat bal oldali beadását követően a mezőny egyik legalacsonyabb játékosa, Pablo Piatti fejelhetett kapura öt méterről Sergio Ramos mellett, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki. 1–1

Nem sokáig örülhettek azonban a vendéglátók az egyenlítésnek, a 40. percben Di María szabadrúgását követően Cristiano Ronaldo fejelte be a kapuba a labdát hat méterről, igaz, a televíziós visszajátszások alapján lesről indult, a játékvezető ennek ellenére megadta a találatot. 1–2

A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a Real már nem tett meg mindent a gólszerzés érdekében egygólos előnye birtokában, de közben a Valencia sem tudott nagyon veszélyes lenni ellenfele kapujára.

Aztán újra a semmiből jött a hazaiak egyenlítése, a 62. percben Dani Parejo szögletét követően Jérémy Mathieu fejelt a kapuba öt méterről, Sergio Ramos és Diego López is benne volt ebben a gólban, mindketten nagyot hibáztak. 2–2

Az újabb egalizálást követően a Valencia szárnyakat kapott,sokkal veszélyesebben kezdett el futballozni, miközben a Real nagyon nem találta a saját ritmusát, bár így is ki tudott alakítani veszélyes helyzeteket, csak éppen a befejezésekbe csúszott mindig hiba.

Az utolsó tíz percre fordulva aztán megint felpörgött a vendégegyüttes, és a 82. percben Jesé közeli lövésével a győzelmet is meg tudták szerezni, igaz, ehhez kellett Vicente Guaita hatalmas hibája is. 2–3