Real Madrid: nyolc gól a karácsonyfa alá

2010.12.23. 00:06
A Real Madrid hazai pályán 8–0-ra nyert a Levante ellen a labdarúgó spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így gyakorlatilag bejutott a negyeddöntőbe. A „blancóknál” Cristiano Ronaldo és Karim Benzema is triplázott.

Benzema és Cristiano Ronaldo ketten együtt hat gólig jutott (Fotó: Reuters)

Az előző körben a Murcia ellen csak gól nélküli döntetlent játszott a Real Madrid az első mérkőzésen, most viszont már nem sok kérdés maradt a visszavágóra. José Mourinho egyáltalán nem vette félvállról a találkozót, amit jól mutatott, hogy a Casillas – L. Diarra, Pepe, Albiol, Marcelo – X. Alonso, M. Diarra – Di María, Pedro León, C. Ronaldo – Benzema kezdőtizenegyet küldte pályára.

A gólgyártást Benzema már a 6. percben megkezdte, majd nem sokkal később Mesut Özil is a kapuba talált. Ez már jelezte, hogy a vendégek nem számíthatnak sok jóra, és a valenciai gárda nem is kerülte el a kiütést.

A vendégek védelme szinte átjáróház volt, Gustavo Munúa úgy kapta egymás után a gólokat, hogy szinte köze sem volt azokhoz. Az első félóra eltelte után Benzema már a második találatát szerezte Ángel di María kiugratása után, majd a francia csatár Cristiano Ronaldóval rúgatott gólt.

A második félidőben elég sokáig, a 69. percig sikeresen őrizte kapuját a Levante, ekkor Benzema volt harmadszor is eredményes Di María újabb nagyszerű átadását követően, majd az argentin Ronaldónak is adott egy gólpasszt, hogy aztán a portugál aranylabdás szintén megszerezze harmadik találatát.

Hogy nem 7–0 lett a végeredmény, arról Pedro León tett, aki az utolsó percben mattolta Munúát. A Real Madrid tehát szépen búcsúzott az évtől, a valenciai visszavágón pedig valószínűleg a máskor kevesebbet játszók kapnak majd szerepet.

REAL MADRID–LEVANTE 8–0

KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Real Madrid–Levante 8–0 (Benzema 6., 32., 69., Özil 10., C. Ronaldo 45., 72., 74., Pedro León 90.)