Messi gólja három pontot ért a Mestallában

2011.03.02. 21:54
Fontos meccset nyert meg a Barca a Valencia otthonában (Fotó: Action Images)
A spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szerda késő esti rangadóján a listavezető Barcelona a Valencia otthonába látogatott. Sokáig gól nélküli döntetlenre állt a meccs, de végül az argentin Lionel Messi 77. percben szerzett találatával elhozta a 3 pontot a Barca a Mestallából.

A meccs érdekessége volt, hogy először tért vissza Barcelona-játékosként régi sikerei helyszínére David Villa, aki a Valencia játékosaként 166 bajnokin 108 gólt szerzett.Kedden még kérdéses volt, hogy Pep Guardiola elutazhat-e csapatával, hiszen derékproblémái olyan súlyossá váltak, hogy a keddi edzésen nem vehetett részt. Állapota azonban javult annyit, hogy ott lehetett a Mestallában.

A hazaiak kezdték aktívabban a meccset, hosszú percekre beszorították a Barcelonát, de igazi helyzetig nem jutottak el. Ezt követően Lionel Messi egy akción belül három gólhelyzetet is elpuskázott: előbb egy kiugratás után lőtt Vicente Guaitába, majd a kipattanóból is a Valencia kapusát találta el, de ismét visszakerült elé a labda, azonban harmadszorra sem tudta a kapuba juttatni azt.

A 20. percben Jordi Alba lépett ki, és talált a Barca hálójába, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. A félidő második felében fölénybe került a katalán csapat, és a Messi-Villa duó sok nehézséget okozott a hazaiaknak. Az első félóra végén Messi önzőzött el egy helyzetet, és emelt a kapu tetejére. A szünetet megelőzően még Villa előtt adódott egy nagy lehetőség, de Adriano centerezéséből közvetlen közelről Guaitát találta el.

A második félidőt veszélyesebben kezdte a Valencia, Pablo Hernández kétszer is helyzetbe került, de ezek rendre kimaradtak. A hazaiak a játék képe alapján egyenrangú partnerei voltak a katalánoknak, így az egy pontra mindenképpen rászolgáltak volna, csakhogy Messi ezt másképp gondolta.

A 77. percben Adriano indult be a bal szélen, csinált egy cselt, majd a középen jól érkező Messihez játszott, aki a jobb alsóba lőtt, Guaita csak beleérni tudott, hárítani nem (0–1). Rögtön a következő támadásából növelhette volna előnyét a vendég csapat, de Villa nem tudott túljárni Guaita eszén.

Ezután hiába igyekezett a Valencia, a Barcelona jól tartotta a labdát, így lepörögtek az utolsó percek, és ezzel egy nehéz meccset nyert meg a címvédő a harmadik helyezett riválisa otthonában.

Sikerével a Barcelona sorozatban már a 20. idegenbeli bajnokiját játszotta le vereség nélkül, ami új rekordnak számít a spanyol bajnokságban.

NSO ajánlja:Pintérék győztek és elkerültek a kieső helyről – a korábbi esti meccsekről itt olvashatnak

MESSI DÖNTÖTTE EL A RANGADÓT

PRIMERA DIVISIÓN
26. FORDULÓ
VALENCIA–BARCELONA 0–1
Valencia: Guaita – Stankevicius, Dealbert, R. Costa, Mathieu (Jonas, 82.) – Banega, T. Costa (Isco, 85.)–Joaquín (Soldado, 46.), P. Hernández, J. Alba – Mata
Barcelona: Pinto – D. Alves, Piqué, Abidal, Adriano (Maxwell, 82.) – Xavi, Busquets, Mascherano (Pedro, 63.) – Villa, Messi, Iniesta (Keita, 87.)
G.: Messi (77.)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.A hazaiak indították útjára a labdát.

3. perc: Mata nevéhez fűződik a meccs első lövése, de nem találta el a kaput.

5. perc: Az első percekben a Valencia beszorítja a katalánokat, ezúttal Stankevicius próbálkozott, de kivágódott egy vendég játékosról.

7. perc : A kezdeti nyomás ellenére még nem kellett védenie a Victor Valdést helyettesítő Pintónak, most a kicsit a védekezését is feljebb tolta Pep Guardiola együttese.

9. perc: Messinek három lehetősége is volt a gólszerzésre, de nem tudott betalálni, Előbb egy kiugratás után lőtt Guaitába, majd a kipattanóval is a Valencia kapusát találta el, de ismét visszakerült elé a labda, azonban harmadszorra sem tudta a kapuba juttatni azt.

Nehéz sorozatban a Barcelona: a címvédő a következő három idegenbeli bajnokiját sorrendben a Sevilla (március 13.), a Villarreal (április 2. vagy 3.) és a Real Madrid (április 16.) otthonában játssza.

15. perc: Adriano gyenge lövése nem okozott gondot Guaitának.

18. perc: Egy bal oldali Barca-szöglet után Abidal pörgetett bele a labdába, majd Sergio Busquets Guaitát megelőzve még belecsúsztatott, de végül tisztáztak a hazaiak.

20. perc: J. Alba lépett ki, és talált a Barca hálójába, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. Az esetnél a kifutó Pinto lehet, hogy meghúzódott – kétséges, tudja-e folytatni.

26. perc: Adriano kényszerítőzött Villával a tizenhatos bal oldalánál, majd a sarokkal visszatett labdát egyből ellőtte, de fölé ment.

31. perc: Messi szerzett labdát lépett ki kettő az egyben Villával, de önző volt, és egyedül akarta megoldani, de az emelése a kapu tetején landolt.

36. perc: Messi ugratta volna ki Adrianót, de Stankevicius az utolsó pillanatban még odaért, és szerelni tudott.

40. perc: Messi négy ember között tartotta meg, majd a bal szélen felfutó Adrianóhoz passzolt, akinek centerezésére Villa érkezett középen, de végül Guaitát találta telibe.

45. perc: Ismét Adriano iramodott meg, de nem merte ellőni, hanem bevárta a társait, aminek az lett a vége, hogy a labda visszakerült a felezővonalig.

46. perc: Véget ért az első félidő, egyelőre nem esett gól a Mestallában.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

46. perc: Joaquín helyén Soldado a másodiik félidőben.

48. perc: Villa lövését Guaita védte könnyedén.

49. perc: J. Alba húzta vissza Alvest, amiért sárgát kapott.

51. perc: Soldado tüzelt a tizenhatos jobb sarkától, nem sokkal a jobb alsó mellé.

54. perc: Bal oldali hazai akció végén a középen érkező P. Hernández lőtt kapásból, de pont középre, így Pinto védeni tudott.

59. perc: Veszélyesebb a Valencia a második félidőben! Mata kapott indítást, majd a bal oldalon beinduló P. Hernándezhez passzolt, aki megnézte a bal alsót, de kicsivel elmérte magát.

61. perc: Messi lőtt a tizenhatos vonaláról, kicsit balról laposan nem sokkal a bal alsó mellé.

63. perc: Csere: Mascherano helyén Pedro.

65. perc: Messi kapott lapot reklamálásért.

66. perc: P. Hernández is besárgult egy elkésett belépő miatt.

70. perc: Piqué mentett az utolsó pillanatban Mata elől.

72. perc: Eddig kiegyenlített a meccs, a Valencia is rászolgált az egy pontra.

77. perc: Csakhogy Messi ezt máshogy gondolta, az argentin góljával vezet a Barca! Adriano indult be a bal szélen, csinált egy cselt, majd a középen jól érkező Messihez játszott, aki a jobb alsóba lőtt, Guaita csak beleérni tudott, hárítani nem. 0–1

79. perc: Majdnem kettő: Messi perdített Villáho, de Guita jókor érkezett, és lábbal hárított.

82. perc: Csere mindkét oldalon: Mathieu helyén Jonas, Adrianót pedig Maxwell váltotta.

82. perc: Közben Busquets kapott sárga lapot.

85. perc: T. Costát Isco váltotta.

87. perc: Iniestát tapsolják meg, Keita jött be az utolsó percekre.

88. perc: Próbálkozna a Valencia, de a Barca tartja a labdát.

90. perc: Soldado is besárgult.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás.

93. perc: Véget ért a mérkőzés. Messi gólja 3 pontot ért a Barcának a Mestallában.

1. Barcelona 26 23 2 1 77–13 +64 71
2. Real Madrid 25 19 4 2 55–19 +36 61
3. Valencia 26 15 6 5 40–27 +13 51
4. Villarreal 26 15 5 6 45–26 +19 50
5. Espanyol 26 13 1 12 35–38 –3 40
6. Sevilla 26 11 5 10 41–40 +1 38
7. Athletic Bilbao 26 12 2 12 40–38 +2 38
8. Atlético Madrid 26 10 5 11 36–34 +2 35