Phenjanban tízezer néző figyelte, ahogy a Chicago Bulls korábbi sztárja életre szóló barátságot ajánlott fel Kim Dzsong Unnak.
Kim, a kedves vezető, roppant módon kedveli a kosárlabdát, és köszöntő szavaiban annak adott hangot, reméli, hogy ez a látogatás megtöri az Egyesült Államok és Észak-Korea közötti politikai jeget. Az utóbbi időben ugyanis az ázsiai ország többször is kísérleti atomrobbantásokkal borzolta az amerikaiak idegeit.
Rodman és Kim egymás mellett ültek, sokat csevegtek, miközben az észak-koreaiak és az őket kiegészítő Harmlem Globetrotters-játékosok vegyescsapatainak csatáját figyelték. Meglepő vagy sem, de a végeredmény 110–110-es döntetlen lett.
A „Féreg" becenéven ismert kosaras és Kim angolul beszélgettek, de az államfő szavait tolmács közvetítette.
„A tömeg rendkívül élvezte a játékot. Nevettek a Globetrotters trükkjein, és hihetetlen hangerővel buzdítottak a meccs vége felé. Nagyon jól éreztem magam én is" – mesélte Ryan Duffy, aki ott volt a helyszínen.
A meccs után Rodman és mások is hivatalosak voltak Kim palotájába, ahol szusit kaptak. Kim hatalomra kerülése, 2011 decembere óta Rodman volt a legfontosabb amerikai, aki találkozott az észak-koreai vezetővel.
Többen azt találgatták, hogy került Rodman Észak-Koreába. Talán megoldást jelenthet a kérdésre az a kép, amelyen Kim Dzsong Un testvére, Kim Dzsong Csul látható a korábbi Chicago Bulls-sztár mezében a svájci iskolában, ahol tanult. Állítólag remekül kosarazott.
Azért lehet Kim Dzsong Csul személye érdekes, mert a hírek szerint az államfő kedvence Michael Jordan volt, de ő nem kívánt elutazni Észak-Koreába. A tesó kedvence viszont igen.
Apjuk házi szusiséfjének visszaemlékezése szerint a kosárlabda volt Kim Dzsong Un kendvenc elfoglaltsága, kedvenc csapat pedig a Chicago volt. Rodman hangsúlyozta, hogy nem politikus, nem is érdekli a politika. A kosárlabdát szereti, és örül, hogy képviselheti Amerikát.