Északi összetett: a norvég Kokslien otthon nyert először vk-versenyt

2010.12.04. 13:02
Norvégiában, az 1994-es téli olimpia helyszínén, Lillehammerben folytatódott az északi összetett versenyzők világkupa-sorozata. A győzelmet a hazai pályán versenyző Mikko Kokslien szerezte meg a francia Jason Lamy-Chappuis és az osztrák Felix Gottwald előtt.
Az ugrást a francia Francois Braud nyerte meg, az osztrák Bernhard Gruber és honfitársa, az összetett világkupa éllovasa és címvédője, Jason Lamy-Chappuis előtt. Előnye nem túl nagy, 12, illetve 18 másodperc volt a dobogósokhoz képest, de még jó néhányan eséllyel pályáztak feljebb lépni a 10 km-es sífutás során.

Az első kör (2.5 km) végére a két üldöző utolérte Braudot, a hátsó régiókból viszont a több mint egyperces később, tizenhatodikként induló norvég Kokslien féltávig a negyedik helyig jött előre, s alig húsz másodperc volt már csak a hátránya.

A harmadik körre az előző versenyen másodikként célba érő norvég be is érte az éllovasokat, s az „oldalvizén" a német Frenzel is feljött. Lamy-Chappuis ekkor megpróbált robbantani, de Kokslien vele tudott tartani.

Az utolsó 500 méteren aztán Kokslien a franciát is faképnél hagyta, és végül simán győzött. Lamy-Chappuis befutott a második helyre, a harmadik viszont a közel kétperces hátránnyal rajtoló osztrák Felix Gottwald lett.

ÉSZAKI ÖSSZETETT-VK, LILLEHAMMER (NORVÉGIA)