A két Williams és Wozniacki is elvérzett

2011.06.27. 17:43
Marion Bartoli élete legszebb győzelmét aratta<br />(Fotó: Action Images)
A hölgyeknél a címvédő és az első kiemelt is kikapott a wimbledoni teniszbajnokság második hétfői játéknapján. Serena Williamset Marion Bartoli, Caroline Wozniackit pedig Dominika Cibulková verte meg a nyolcaddöntőben, amit nem élt túl a másik Williams nővér, Venus sem.  A férfiaknál elsőként a 18 éves ausztrál titán, Bernard Tomic jutott a legjobb nyolcba, ahová nem sokkal később követte a negyedik kiemelt Andy Murray.

Bartoli 2003-ban és 2007-ben sem tudott játszmát nyerni Serena Williams ellen, letelt azonban az újabb négy év, így ismét megpróbálkozhatott ezzel. A francia az első szettben egyértelműen jobb volt, így ezt a rossz sorozatát megszakította – igaz, csak a hatodik játszmalabdát tudta értékesíteni.

Az egymás után harmadik wimbledoni elsőségére hajtó Williams persze nem nyert volna meg 13 Grand Slam-tornát (egyesben), ha nem lenne hatalmas küzdő. Ezt a második játszma végén is többször bizonyította, ugyanis 6:5-ös hátrányban Bartoli adogatásánál három mérkőzéslabdát hárított, majd a rövidítésben egy negyediket is. Az ötödik lehetőségét azonban már nem hagyta veszni a francia, aki így harmadjára végre győzelmet ünnepelhetett Serena ellen.

„Karrierem legszebb sikere ez" – mondta a boldogságtól kicsattanó Bartoli a meccs után.

Marija Sarapova nem adott esélyt a Czink Melindát búcsúztató Peng Su-ajnak, így készülhet a negyeddöntőre, ott azonban nem az első kiemelt, világelső Caroline Wozniacki lesz az ellenfel, hanem Dominika Cibulková. A szlovák lány simán, 6:1-re elbukta az első játszmát, a következő kettőt viszont nagy csatában megnyerte, így a dán szőkeség nem az idei wimbledoni tornán nyeri meg első Grand Slam-trófeáját.

A tavalyi elődöntős Petra Kvitová ezúttal is szépen menetel, tükör sima találkozón múlta felül Yanina Wickmayert. Utolsóként Cvetana Pironkova biztosította helyét a negyeddöntőben, azzal, hogy ismét legyőzte Venus Williamset (6:2, 6:3-ra). Ez már tavaly is sikerült neki Wimbledonban (akkor a negyeddöntőben), valamint a 2006-os Australian Openen is felülmúlta jóval rutinosabb amerikai ellenfelét.

A férfiaknál Andy Murraynek nem okozott gondot Richard Gasquet legyőzése, így egy lépéssel ismét közelebb került a hőn áhított célhoz, a Grand Slam-győzelemhez.

Továbbra sem lehet megállítani Bernard Tomicot. A 18 éves ausztrál Nyikolaj Davigyenko, Igor Andrejev és Robin Söderling után Xavier Malisse-t is elintézte, méghozzá három szettben.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (14 600 000 font, fű)