Australian Open: Rafael Nadal újabb könnyed győzelmet aratott

2011.01.20. 04:26
A világelső második meccsén is csak a meleg miatt izzadt meg, ugyanis az amerikai Ryan Sweeting nem tudta megnehezíteni a dolgát. Az ezúttal 1 óra 41 percet pályán töltő Nadal mindössze négy gémet engedélyezett ellenfelének.

Nadal az Australian Open első hetét az előzetesen vártaknak megfelelően a pihenésre használhatja. A torna előtt betegséggel küszködő világelső ellen az első fordulóban a brazil Marcos Daniel a 6:0, 5:0-nál feladta a mérkőzést, csütörtökön pedig a selejtezőből érkezett amerikai Ryan Sweeting próbálkozott reménytelenül.

Gyakorlatilag a meccs elejétől kezdve az volt a kérdés, hogy Nadal meddig szeretne játszani. Az olykor néhányat a tőle megszokott földöntúli elütésekből is mutató spanyol végül 101 perc alatt 6:2, 6:1, 6:1-re győzött.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (25 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)