Djokovics lesz Federer ellenfele

2010.11.26. 23:32
Vigyázó szemetek Londonra vessétek! (Fotó: Reuters)
Novak Djokovics 6:2, 6:3-ra győzött Andy Roddick ellen a férfi teniszezők év végi világbajnokságán, így az A-csoport 2. helyén végzett, azaz továbbjutott. Az elődöntőben a B-csoportot megnyerő Roger Federer vár rá szombaton.

Djokovicsnak egy szett is elég lett volna a továbbjutáshoz – Roddicknak két játszmában kellett volna nyernie –, ám nem érte be ennyivel, simán legyőzte a Nadal ellen még jól játszó, azt követően azonban erősen visszaeső amerikait.

Az első játékban 15:40-ről jött vissza, majd 1:1 után állva hagyta ellenfelét, végül egy újabb brékkel lezárta a nyitó játszmát és vele a továbbjutással kapcsolatos kérdéseket is.

Roddick tét nélkül sem tudott felpörögni, 2:1-es Djokovics-vezetésnél egy kettős hibával a második szettben is elbukta az adogatását, és végül harmadik meccsét is.

Dicstelenül távozik tehát Londonból, Djokovics viszont még akár meg is nyerheti az év végi tornát. Ehhez „mindössze" szombaton le kell győznie Roger Federert, majd a döntőben a Nadal–Murray mérkőzés győztesét.

B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Bhupati, Mirnyi (indiai, fehérorosz, 4.)–Moodie, Norman (spanyol, belga) 6:4, 6:4
Kubot, Marach (lengyel, osztrák)–Nestor, Zimonjics (kanadai, szerb, 2.) 6:0, 1:6, 10–6

Frystenberg, Matkowski (lengyel, 6.)–Bhupati, Mirnyi (indiai, fehérorosz, 4.)
Nestor, Zimonjics (kanadai, szerb, 2.)–B. Bryan, M. Bryan (amerikai, 1.)