Tenisz: a világelső Wozniacki nagy csatában jutott be a brüsszeli döntőbe

2011.05.20. 18:36
A világelső Caroline Wozniacki több mint két és fél óra alatt, három játszmában, 6:4, 4:6, 6:3-ra legyőzte a harmadik helyen kiemelt Francesca Schiavonét a brüsszeli WTA-torna elődöntőjében. Ellenfele a fináléban a nyolcadik helyen rangsorolt Peng Su-aj lesz.

Wozniacki és Schiavone korábban ötször találkozott egymással, kétszer az olasz, háromszor a dán hölgy nyert, viszont legutóbbi három találkozójukon Wozniacki hagyta el győztesen a pályát.

Ezúttal is a világelső kezdett jobban, 6:4-re nyerte meg az első játszmát, Schiavonénak viszont sikerült egyenlítenie. A döntő játszmában 5:3-nál az olasznak több bréklabdája is volt, azonban rengeteget hibázott, és Wozniacki végül megnyerte a mérkőzést.

A strasbourgi torna elődöntőjében a második helyen kiemelt német Andrea Petkovic szintén három szettben győzött a szlovák Daniela Hantuchova ellen. Petkovic a döntőben Marion Bartolival mérkőzik majd meg.