Tenisz: az ITF pót Davis-kupákat ajánlott fel a kirabolt Samprasnek

2010.12.09. 14:43
A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) felajánlotta Pete Samprasnek, hogy másolatot készít arról a két Davis-kupa-trófeáról, amelyet a legendás teniszező többi serlegével együtt elloptak egy Los Angeles-i raktárból.

„Sajnálattal hallottuk, hogy lába kélt számos értékes trófeának, amelyet Pete a pályafutása során megnyert. Tudjuk, hogy a Davis-kupa minden teniszező szívéhez közel áll, és ha nem sikerül megtalálni az ellopott serlegeket, készítünk belőlük másolatot. Megérdemli, hiszen emlékezetes pillanatokkal gazdagította a sorozatot” – nyilatkozta Francesco Ricci Bitti, az ITF elnöke.

Sampras 1992-ben és 1995-ben nyert Davis-kupát az amerikai válogatott tagjaként. A sorozatban – egyesben és párosban – 28 mérkőzéséből 19-en győzött (érdekesség, hogy a grand slam-tornák közül egyedül a Roland Garros-diadalt elszalasztó Sampras salakon 6/6-os mérleggel zárt, hétszeres wimbledoni bajnokként egyetlen füves pályás DK-meccsét elveszítette, méghozzá a salakos menő Alex Corretjával szemben).