Tenisz: Babos korábbi top 10-est vert meg Bendigóban

2010.12.02. 12:33
Ausztráliai túrája utolsó állomásán, a Bendigóban megrendezett 25 ezer dollár összdíjazású challengertornán óriás bravúrt hajtott végre Babos Tímea. A 17 éves magyar teniszező 6:0, 3:6, 7:5-re legyőzte a 2005-ben a világranglistán még nyolcadikként jegyzett ausztrál Alicia Molikot (jelenleg 115.), aki a torna első kiemeltje volt.

Babos az első forduló után ezúttal is szoros döntő szettes csatát nyert meg, s remélhetőleg a negyeddöntő sem jelenti majd számára a végállomást. A nyolc között a nyolcadik kiemelt japán Erika Szema lesz az ellenfele, aki ellen egy győzelem, egy vereség a mérlege az utóbbi hetekben. A párosban az utóbbi hetekben eddig két tornagyőzelmet szerző magyar lány a brit Melanie South-szal az oldalán ezúttal is már a döntőben van ebben a versenyszámban.

ITF-CHALLENGERTORNA, BENDIGO (25 000 dollár, kemény pálya)