Tenisz: Djokovics pengeélen táncolt, de ezúttal is nyert

2011.05.14. 23:29
A szerb Novak Djokovics bejutott a Rómában zajló salakpályás tenisztorna fináléjába, miután az elődöntőben a döntő játszma rövidítésében legyőzte Andy Murrayt. A brit teniszező a mérkőzés megnyeréséért is adogathatott, a torna második kiemeltje azonban fordított.

Murray nagy esélyt szalasztott el a győzelemre, amikor is a harmadik szettben 5:4-es vezetésénél nem tudta hozni saját adogatójátékát. 6:6 után pedig a rövidítést már a szerb teniszező bírta jobban.

A rövidítésben Djokovics elhúzott 5–1-re, majd végül 7–2-re nyert az ebben a műfajban nem túl erős Murray ellen.

A szerb teniszező sorozatban 36. mérkőzésén maradt veretlen, a fináléban pedig a Richard Gasquet-t legyőző, világelső Rafael Nadal ellen gyarapíthatja győzelmei számát.