Tenisz: Federer legyőzte Nadalt az Indian Wells-i elődöntőben

2012.03.18. 05:19
Federer itt már nem volt messze a győzelemtől (Fotó: Reuters)
Roger Federer két szettben, 6:3, 6:4-re legyőzte Rafael Nadalt a két teniszező első Indian Wells-i mérkőzésén, és ezzel bejutott a torna döntőjébe. A világranglista-3. svájci 2004, 2005 és 2006 után negyedszer nyerhet a kaliforniai tornán, ehhez a hazai John Isnert kell legyőznie a fináléban.

Federernek, akárcsak a Juan Martín del Potro elleni negyeddöntőben, az első szervagémjében bréklabdákat kellett hárítania, de hozta az adogatását, és 3:0-ig meg sem állt. Az ötödik gémben Nadal visszabrékelt, de később Federer ismét elvette a spanyol adogatását, és 5:3-nál kiszerválta az első szettet.

Az egyre erősebb szélben a második játszma harmadik gémjét Nadal semmire veszítette el adogatóként, majd a svájci újabb brékje után már 5:2-re vezetett. Federer elsőre nem tudta kiszerválni a meccset, de második kísérletében sikerrel járt, még a meccslabdánál elrendelt rövid esőszünet sem zavarta meg – a visszatérés után ásszal zárta le kettejük 28. találkozóját.

Federer tizedszer győzte le spanyol riválisát, aki még így is kényelmesen vezet kettejük külön csatájában.

A svájci ellenfele a Novak Djokovicsot legyőző amerikai John Isner lesz a döntőben.