Tenisz: Federer meccslabdát hárítva győzött Feliciano López ellen

2011.05.04. 22:15
Roger Federer óriási mérkőzésen 7:6, 6:7, 7:6-ra nyert Feliciano López ellen a Madridban zajló salakpályás tenisztorna férfi egyesének 2. fordulójában.

Mint az az eredményből is kitűnik, mindhárom játszma rövidítésben dőlt el. Az első nagyon nehezen, Federer végül a kilencedik szettlabdáját kihasználva 15–13-ra nyerte meg. Ezt követően már egyszer sem veszítették el az adogatójátékukat – az első szettben is csak egyszer-egyszer –, ami salakpályán azért nem túl gyakran fordul elő.

A második tie-break sokkal simábban alakult, López csak egy pontot engedélyezett svájci ellenfelének, a mindent eldöntő rövidítés viszont már újra a végletekig kiélezett volt. Mindketten hárítottak mérkőzéslabdát, és végül a spanyol volt az, aki saját szervájából pontot vesztett, ez pedig a továbbjutásába került. A felek 2 óra 56 percig tusakodtak egymással.

Andy Murray, ha nem is könnyen, de túljutott Gilles Simonon, a nyolcadik kiemelt Jürgen Melzer viszont két játszmában kikapott Daniel Gimeno-Travertől.