Tenisz: Fucsovics meccslabdákat hárítva nyert a döntőben

2017.06.04. 13:34
Fucsovics Márton mérkőzéslabdákat hárítva 4:6, 7:6, 6:2-re legyőzte a szerb színekben játszó Györe Lászlót a vicenzai salakpályás challenger tenisztorna döntőjében.

A második szettben Györe 6:5-nél adogatóként mérkőzéslabdához jutott, de nem használta ki, Fucsovics visszabrékelt. A tie-breakben a Tenisz P. nyíregyházi származású játékosa 3–1-es hátrányból 6–3-ra fordított, innen viszont 7–6 lett Györének. Fucsovics a második meccslabdát is hárította, majd a negyedik szettlabdáját már kihasználta.

A döntő játszma elején Fucsovics egyből elvette ellenfele szervajátékát, majd 4:2-nél újra. Miután sikeresen szervált a győzelemért, térdre rogyott, nem csoda, hiszen 2013 novembere óta először nyert tornát, négy elbukott döntőt követően. Györe pedig a kézfogás előtt még szétverte az ütőjét a salakon, tudja ő is, hogy nagy lehetőséget szalasztott el.