Tenisz: Nadal három játszmában győzött Murray ellen, és a döntőbe jutott

2011.04.16. 18:36
A világelső spanyol Rafael Nadal három játszmában, 6:4, 2:6, 6:1-re győzött a negyedik Andy Murray ellen, ezzel bejutott a monte-carlói ATP-torna döntőjébe, amelyben honfitársával, David Ferrerrel mérkőzik meg.

Rafael Nadal az első szettben 4:1-re vezetett Andy Murray ellen, úgy tűnt, igen sima lesz a mérkőzés. A skót teniszező azonban visszavette elveszített adogatását, és egyenlített, ám 4:4 után ismét a spanyol összpontosított jobban, és 6:4-re megnyerte a játszmát.

A második szettben Murray javított: Nadal ugyan az első adogatását még hozta, ezt követően azonban elveszítette szerváját, a skót sorra nyerte meg a gémeket, és 6:2-vel egyenlített.

A döntő szettben ismét a spanyol kerekedett felül, Murray csupán egy játékot tudott nyerni, így Nadalnak három óra alatt sikerült megnyernie a meccset.

A monte-carlói torna döntőjében a világelső Jürgen Melzert legyőző honfitársával, David Ferrerrel csap össze.