Tenisz: Serena Williams győztes visszatérése, Clijsters veresége

2011.06.14. 17:45
Nehezen lendült játékba, de végül győzelemmel tért vissza Serena Williams, aki közel egy évig bajlódott sérüléssel. Az egyéniben 13-szoros Grand Slam-győztes amerikai teniszező az eastbourne-i torna első fordulójában 1:6, 6:3, 6:4-re nyert a bolgár Cvetana Pironkova ellen.

Serena Williams a mérkőzés elején nyomaiban sem hasonlított arra a játékosra, aki tavaly megnyerte Wimbledont (ő volt az), a női mezőnyben szinte egyedülálló, hatalmas erejű ütéseiből és szerváiból semmit sem lehetett látni. Játékot először 5:0-s hátrányban tudott nyerni, első ászának segítségével.

A második szett elején 3:0-ra elhúzott – jelezve, hogy elkapta a ritmust –, a döntő szettben pedig ugyan 2:0-s vezetését még elherdálta, később mégis sikerült behúznia a meccset. Következő ellenfele az első kiemelt Vera Zvonarjova lesz.

A hollandiai 's-Hertogenboschban már a második fordulóban búcsúzott az első kiemelt Kim Clijsters, akit az olasz Romina Oprandi győzött le két szettben. A belga kiválóság az előző versenyén, a Roland Garroson is a második mérkőzésén kapott ki, akkor a holland Arantxa Rustól.

WTA-TORNA, AEGON INTERNATIONAL, EASTBOURNE 618 000 dollár, fű)