Rövid pályás úszó-vb: Soni és Donyec újabb aranyérme

2010.12.18. 16:33
A magyar felmenőkkel büszkélkedő amerikai Rebecca Soni és az orosz Sztanyiszlav Donyec is újabb aranyérmet szerzett a dubai rövid pályás úszó-vb szombati versenynapján.

Az első szombat délutáni döntő a női 100 méter mell volt, Rebecca Soni új világbajnoki csúccsal (1:03.98) szerezte meg második aranyérmét a dubai viadalon. A második helyen Leisel Jones, a harmadikon Csi Li-ping végzett.

A férfi hátúszó sprinterek az 50 döntőjére készülhettek, a riválisok ezúttal sem tudták elkapni Sztanyiszlav Donyecet, aki ismét remekül úszott, 22.93-as eredménnyel (a változatosság kedvéért világbajnoki rekord) nyert, megelőzve a holtversenyben végzett kínai Szün Hsziao-lejt és a spanyol Wildeboert.

Férfi 50 pillangón venezuelai aranyérem született: Albert Subirats 22.40-es eredménnyel (világbajnoki rekord), minimális előnnyel csapott célba Andrij Govorov és a világcsúcstartó Steffen Deibler előtt.