Vizes vb: Biczó Bence döntős 200 m pillangón, Cseh László kiesett

2011.07.26. 13:49
A sanghaji vizes világbajnokságon a férfi 200 méteres pillangóúszásban a döntőben Biczó Bence révén egy magyarért szoríthatunk majd, miután csak neki sikerült továbbjutnia az elődöntőből, a másik magyar érintett, Cseh László viszont kiesett.

Cseh (1:56.32 p.) ötven méter megtételét követően még a második helyen állt, de utána elveszítette pozícióját. Féltávnál már a negyedik helyen fordult, majd a végén az ötödik helyen ért célba az első elődöntőben. Izgulhattunk érte, de kevés remény maradt a döntőbe jutásra, hogy aztán az őrült második elődöntőt követően az a kevés is köddé váljon.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a másik magyar, Biczó a második elődöntőben úszott, méghozzá Michael Phelpsszel együtt. A magyarok ifjúsági olimpiai bajnoka rosszul kapta el a rajtot, de ötven után így is ötödikként fordult. Százon és százötvenen harmadik volt, de a végén ketten lehajrázták, így 1:55.35-tel az ötödik helyen ért célba. Biczó összesítésben a hatodik helyen került be a döntőbe.

Phelps a táv nagy részében vezetett, de a végén a japán rivális „megfogta” őt.