Női vízi Eb: „Beledöglöttünk a vízbe, fantasztikusat játszott mindenki!”

P. V.P. V.
Vágólapra másolva!
2020.01.25. 21:34
Elképesztő izgalmak és rendkívül jó második félidő után szerezte meg a magyar női vízilabda-válogatott a bronzérmet a budapesti Európa-bajnokságon. A hollandok 10–8-as legyőzése után Gangl Edina, Keszthelyi-Nagy Rita és Leimeter Dóra értékelt az NSO Tv-nek. 



„Mostanában elég jól megy a második félidő, a hollandok most is mentek három góllal, de ismét bebizonyosodott, hogy nagyon nagy tartása van a csapatnak
mondta Leimeter Dóra. – Mindenki beledöglött a vízbe, rengeteget kellett játszani mindenkinek, nagyon brusztos mérkőzés volt. Kiadtunk magunkból mindent, nagyon örülünk a győzelemnek!


„Mostanában elég jól megy a második félidő, a hollandok most is mentek három góllal, de ismét bebizonyosodott, hogy nagyon nagy tartása van a csapatnak
mondta Leimeter Dóra. – Mindenki beledöglött a vízbe, rengeteget kellett játszani mindenkinek, nagyon brusztos mérkőzés volt. Kiadtunk magunkból mindent, nagyon örülünk a győzelemnek!

Keszthelyi-Nagy Rita arról beszélt, hogy rendkívül büszke a csapattársaira, fantasztikusan játszott mindenki.

„Egyszer sem éreztem, hogy pánikba estünk volna, bármi is volt az eredmény. Nagyon kevés hiányzik ahhoz, hogy az elődöntőt is be tudjuk húzni, de ezzel a mérkőzéssel már mindenki el tudja hinni, hogy itt a helye, és jók vagyunk!”

Gangl Edina elmondta, a hazai vízben szerzett bronzérem erőt ad a csapat előtt álló olimpiai selejtezőre is.

Videónkban arról is beszélnek a játékosok, hogy gyógyírt jelent-e a harmadik hely arra, hogy nem sikerült a döntőbe jutás a Duna Arénában. Valamint üzennek a szurkolóknak is.

NŐI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (BUDAPEST, DUNA ARÉNA)
BRONZMÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁGHOLLANDIA 10–8 (3–5, 2–2, 4–1, 1–0)
Duna Aréna, 5000 néző. V: Nicolosi (olasz), Koryzna (lengyel)
MAGYARORSZÁG:
GANGL – Szilágyi D. 2, KESZTHELYI-NAGY 2, Máté Zs., PARKES 2, Garda, Vályi V. Csere: LEIMETER 2, Gyöngyössy, Illés A. 1, Rybanska 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
HOLLANDIA: Willemsz – Keuning, MEGENS 2, Rogge, WOLVES 1, Van der Sloot 1, Stomphorst 1. Csere: Genee 1, Sleeking 1, Joustra, Van de Kraats 1, Sevenich. Szövetségi kapitány: Arno Havenga
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 11/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Garda (28. p)

Legfrissebb hírek

„Szeretnék ott lenni a budapesti vb-n és a Los Angeles-i olimpián” – a gyermekét váró Magyari Alda tervezi a visszatérést

Vízilabda
1 órája

Nincs nagy gond, csak néhány napos pihenő vár Sallai Rolandra

Légiósok
2025.02.26. 20:07

Marco Rossi és Dárdai Bence is nagyon örül a FIFA döntésének

Magyar válogatott
2025.02.22. 12:19

Az UVSE legyőzte az FTC-t a női vízilabda ob I szerdai rangadóján

Vízilabda
2025.02.19. 20:14

Az FTC szétlövéssel kikapott; ötödször is vereséget szenvedett a Dunaújváros és a BVSC a női vízi BL-ben

Vízilabda
2025.02.15. 21:33

Női vízilabda ob I: az UVSE nyerte meg a fordulatos rangadót

Vízilabda
2025.02.12. 21:05

„Nem szabad a pontkülönbségekkel foglalkoznunk” – a helyzet jó, de nem reménytelen

Kosárlabda
2025.02.08. 12:11

Női vízi ob I: magabiztosan nyert az UVSE és a BVSC is

Vízilabda
2025.02.05. 21:06
Ezek is érdekelhetik