Chicago Bulls–Washington Wizards 69–75
Ld: Hinrich 16/12, Butler 16/6, Gibson 12, ill. Wall 24/3, Nene 20, Beal 17/3
Lefagyott a Chicago. Az utolsó három percben nyolc támadólepattanót tudott szedni a Washington, miközben Boozer és Butler is elrontották a könnyű lehetőséget hárompontos hátrányban. Annak ellenére volt meg a hazaiak esélye a győzelemre, hogy az első negyedben megint tíz feletti hátrányba kerültek és 33 százalékkal dobtak mezőnyből. Ezúttal legalább a 18 lepattanós, 7 gólpasszos, 3 blokkos Noah vezérletével a védekezés működött, 40 százalékon tartották a vendégeket – de ahogy korábban is írtuk, ez kevés, ha a támadójáték ennyire impotens. Márpedig a periméter-játékosok ismét gyengék voltak, Hinrichnek ment a dobás, rajta kívül a Dunleavy, Butler, Augustin, Snell kvartett 9/34-et szenvedett össze.
Nené kipihente magát. Az erőcsatár az eltiltását követően nagy kedvvel játszott, beszórt húsz pontot és elöl-hátul hasznos volt. Ugyan most vele sem ontotta a pontokat a Washington, de ennyi éppen elég volt – mellette sem Gibson, sem Boozer nem remekelt. Rajta kívül még Wall és Beal volt produktív támadásban, Gortat és főleg Booker pedig védekezésben, így mind a három Chicagóban játszott meccset nyerni tudták.
Ennyi volt a Bullsban. Kevesen gondolták a sorozat előtt, hogy 4–1-es Washington-győzelem születik, de a látottak alapján nagyjából ennyi volt a két csapat között. A Chicago egy extra dobóestével egy meccset el tudott csenni, egyébként végig alárendelten játszott, alsó posztokon felzabálta őket a Wizards és a palánk alatt sem tudtak dominálni – Thibodeau-nak pedig nem igazán volt variálási lehetősége. A Washington most az Indiana-Atlanta párharc győztesére vár és bárkit is kap, komolyan kell velük számolni.
Oklahoma City Thunder–Memphis Grizzlies 99–100 – hosszabbítás után
Ld: Westbrook 30/3, Durant 26/9, Ibaka 15/3, Butler 15/12, ill. Miller 21/15, Randolph 20, Conley 17/3
Csak a szokásos forgatókönyv. A harmadik negyedben már hússzal is vezetett a Memphis, de megint el tudott indítani egy nagy rohamot a Thunder és fel is zárkóztak. A rendes játékidő végén Durant veszítette el a labdát, amiből Memphis-pont született, de a tripla-duplázó (igaz, borzalmasan dobó) Westbrook zsákolásával következhetett a sorozat negyedik hosszabbítása. Itt egy hajszállal jobb volt a Grizzlies, húsz másodperccel a vége előtt Durant büntetőzhetett az egyenlítésért. Joey Crawford fontoskodott egy sort, Durant pedig kihagyta a másodikat, így bár Miller elrontotta a hármast, 2.9 maradt az órán. Durant triplája lejött, Ibaka visszatette – de későn és ezt a visszanézés után a bírók is látták. Újabb thriller, vezet a Memphis...
Miller az OKC rémálma. A 2012-es döntő óta valószínűleg nem igazán szeretik Mike Millert Oklahomában, most a Memphis játékosaként újra a legfontosabb pillanatban lépett elő és szórt be öt triplát – összesen 21 pontig jutott. Rajta kívül Conley és a dupla duplázó magasok, Gasol és Randolph is húzták a vendégeket, a Thundernél viszont most nem volt Jackson-extra, a két dobógépen kívül csak Butler tripláira lehetett számítani.
Kiben maradt erő? Minden meccsen jobban játszik a Memphis, de mindig fel tud állni a Thunder, a hosszabbításokban viszont eddig Conleyék voltak jobbak. Kérdés, hogy ez a sok ráadás kit őrölt fel jobban fizikailag (Durant pl. ma 51 percet játszott) és szellemileg, hiszen aki csak 99 százalékig koncentrál, az kikap. A hatodik meccset Memphisben játsszák és bár erősebbnek tűnnek a Grizzlik, nem lehet leírni az Oklahomát.
Los Angeles Clippers–Golden State Warriors 113–103
Ld: Jordan 25, Paul 20/9, Crawford 19/6, ill. Thompson 21/9, Iguodala 18/6, Lee 18
Nagyon akarta ezt a győzelmet a Clippers. Az előző meccshez képest alaposan feljavult nem csak a periméter-védekezés (10/26-tal dobott csak a Warriors), de DeAndre Jordan is: a center 25 pontos karriercsúcsot és 18 pattanót hozott, és még egy buzzer duplát is értékesített az első félidő legvégén. A hazaiak az első negyedben 10 pontos előnyt szereztek, amiből végig jól gazdálkodtak, köszönhetően elsősorban a 41 kiharcolt és 31 bedobott büntetőjüknek.
A Warriors kispadja ma gyenge volt. A kezdőötösből mindenki elérte a 10 pontot, négyen a 17 pontot is, azonban a cseresorból Jermaine O'Neal 8 pontos produktumán kívül nem sok értékelhető momentum érkezett. Ráadásul David Lee és Draymond Green hamar faultgondokba került, alig 28 percet tölthettek a pályán, a többi kezdőjátékos viszont 42-44 perceket, ami visszaütött a végjátékban. Steph Curry magához képest nagyon kevés alkalommal vállalkozott és eladott 8 labdát, a negyedik negyed végén pedig ő, Iguodala és Klay Thompson felváltva hibázott.
A lélektani előny a Clippersnél. Az ismert rasszista botrány miatt az előző összecsapáson nagyon rosszul játszott a Los Angeles, a Warriors egyértelműen föléjük nőtt – ma viszont fordult a kocka. A Clippers behúzta a hazai győzelmet, jól is védekeztek, egyúttal a kötelező győzelem súlyát is rátették a GSW-re – a hatodik meccs kérdése, hogy összerogy-e alatta Mark Jackson csapata.
KELETI FŐCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS