Boston Celtics–Brooklyn Nets 83–95
Nagy verésbe futott bele hazai pályán a Celtics, ám ennél sokkal nagyobb gondja a bostoni alakulatnak, hogy a pályán kialakuló dulakodás miatt elvesztette legjobbját, az így 37-es két számjegyű gólpassztermésekből álló sorozatát is a múltnak átadó, s ezzel holtversenyben másodiknak megmaradó Rajon Rondót, majd sérülés miatt Jeff Green és Courtney Lee is kidőlt időre, Chris Wilcox pedig betegsége miatt kényszerült idő előtt befejezni a találkozót.
A bunyóban, melyet Kris Humphries Garnetten beütött faultja váltott ki, megkapta második technikai hibáját az említett brooklyni magasember, valamint a balhézó Gerald Wallace is, ők mindketten mehettek zuhanyozni Rondo után. Az eset némileg felpaprikázta a hazaiakat, akik viszonylag jó formájuk után borzasztó játékot nyújtottak ezen az estén, és esélyük sem volt a csoportot vezető Nets ellen, amelyet a 17 pontos, 13 lepattanós Andray Blatche, valamint a szintén 17 egységig jutó, hatból öt triplát értékesítő Jerry Stackhouse vitt a hátán ezen a játéknapon.
A Celtics legjobb dobói: Garnett, Bass 16-16, Pierce 14
A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 18, Blatche, Stackhouse 17-17
Washington Wizards–Portland Trail Blazers 84–82
Amikor az első negyed derekán már két számjegyű előnye volt a Portlandnek, nem sokan hitték volna, hogy éppen most törik meg a fővárosiak borzasztó sorozata, ám 12 elvesztett találkozó után végül csak kiszenvedte a Wizards első idei diadalát. A harmadik etapban 15 pont előnye volt a 19-et szóró Jordan Crawford vezette vendéglátónak, de innen még fordítani tudott a Blazers, amely a végére megint teljesen elkészült saját erejével, lévén hogy kispadról érkező segítsége továbbra sincs a mindig jól muzsikáló kezdő ötösnek.
A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 19, Ariza 14, Seraphin 10
A Blazers legjobb dobói: Batum, Lillard 20-20, Aldridge 17
Orlando Magic–San Antonio Spurs 89–110
A Spurs játszi könnyedséggel fújta le a pályáról az alaposan meggyengülő Orlandót, a 20-at szóró Ginóbili és az öt blokkot kiosztó Duncan gyorsan rendet tett a parketten, de később sem igazán hagyták kibontakozni a Hedo Turkoglut és Al Harringtont nélkülöző floridaiakat. Gary Neal a sérült Kawhi Leonard helyén kezdőként 19 pontot ért el, a hazaiaknál Arron Afflalo már 16 egységgel házi pontkirály tudott lenni.
A Magic legjobb dobói: Afflalo 16, Nelson 14, G. Davis 12
A Spurs legjobb dobói: Ginóbili 20, Neal 19, Duncan 15
Atlanta Hawks–Charlotte Bobcats 94–91
A padról bálló Ben Gordon (26 pont, hét tripla), illetve Ramon Sessions (18 pont, nyolc gólpassz) majdnem megmentették a már gyakorlatilag elvesztett találkozót a Charlotte-nak, ám végül célba ért a liga jelenlegi leghosszabb győzelmi sorozatú alakulata, az Atlanta, amely ezzel a diadallal már sorozatban hat sikernél tart. A 17 pontos, 13 lepattanós dupla duplája mellé hat gólpasszt és öt blokkot is kiosztó Josh Smith volt a hazaiak legjobbja, de a Horford-Williams páros is igen sokat tett a győzelemért.
A Hawks legjobb dobói: Josh Smith, Horford, L. Williams 17-17
A Bobcats legjobb dobói: B. Gordon 26, Sessions 18, Walker 15
Detroit Pistons–Phoenix Suns 117–77
40 ponttal nyert meccset a Pistons, amelytől nem igazán várt volna hasonlót senki sem, miután a liga második legrosszabb rajtját mutatta be az idén Lawrence Frank alakulata. Ám úgy fest, Rodney Stuckey javuló formája lényegesen erősebb gárdává tette a Detroitot, ezúttal a 18-at szóró csereember vitte be a célba a hazaiakat, de érdemes említést tennünk Charlie Villanueváról is, aki még ezt a produkciót is megfejelte egy egységgel, pedig nemrég még be sem fért a Pistons aktív rotációjába. A Suns back-to-back érkezve gyakorlatilag a pályán sem volt, betlizett az arizonaiak teljes kezdője, korán eldőlt a találkozó.
A Pistons legjobb dobói: Villanueva, Knight 19-19, Stuckey 18
A Suns legjobb dobói: Scola 11, Dragic, Mark. Morris 10-10
Chicago Bulls–Dallas Mavericks 101–78
Teljesen mélypontra jutott OJ Mayo és ezáltal a Nowitzki távollétében tőle erősen függő Mavericks is, bár Chicagóban egyik csapatnak sem szégyen kikapni – még akkor sem, ha a Bulls egyelőre Derrick Rose nélkül küzd a rájátszásért. Ugyanakkor olyan mértékben nem volt ellenfele a texasi alakulat a Bullsnak, hogy az talán az irányító, Darren Collison hiányzásával sem magyarázható. A 22-t dobó Deng mellett az ötven egységnyit a közösbe tevő kispadot érdemes kiemelni hazai oldalon.
A Bulls legjobb dobói: Deng 22, N. Robinson 14, Boozer, J. Butler 13-13
A Mavericks legjobb dobói: Marion 18, Kaman, Carter, Do. Jones 10-10
Milwaukee Bucks–New York Knicks 88–102
A vártnál sokkal könnyebben diadalmaskodott a Knicks Milwaukee-ban. A 29 pontos, nyolc lepattanót szerző Carmelo Anthony, illetve a kispadról 11 ponttal és kilenc gólpasszal besegítő Pablo Prigioni tett arról, hogy ne látsszon meg ezen az estén Jason Kidd hiánya, Amare Stoudemire-t pedig még mindig nem várják tárt karokkal a csapat körüli szakértők, bármennyire is volt már néhány meglepő veresége is a New York-i alakulatnak az utóbbi héten. Érdekesség, hogy a Milwaukee bevetett öt magasembere közös erővel hat pontra volt képes, így nem is lehetett elvárni a Skiles-legénységtől, hogy pariban legyen a konferencia egyik legerősebb alakulatával.
A Bucks legjobb dobói: Jennings, Udrih 18-18, Ellis 17
A Knicks legjobb dobói: Anthony 29, Novak 19, T. Chandler 17
Memphis Grizzlies–Toronto Raptors 103–82
A Raptors ideig-óráig ellenfele volt a ligaelsőnek, majd a harmadik negyedben a visszatérő Mike Conley főszereplésével 33–14-es etapot produkált a Memphis, és simán célba ért a Hollins-legénység. A 17 pontos, 13 lepattanós Zach Randolph továbbra is vezeti a ligát a dupla duplák tekintetében, a padról pedig Speights szállított egy 18 pontos, 12 lepattanós produkciót, de megint szépen eloszlottak a pontok a Grizzliesnél, míg az Andrea Bargnanit kisebb sérülése miatt pihentető Toronto zsinórban hatodszor is kikapott.
A Grizzlies legjobb dobói: Speights 18, Z. Randolph, M. Gasol 17-17, Conley 16
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 16, Lowry, Calderon 12-12
New Orleans Hornets–Utah Jazz 84–96
Idegenben nyert mérkőzést a Jazz, ráadásul igen simán! Azért ha hozzátesszük, hogy ezt a mutatványt az Eric Gordon és Anthony Davis nélkül felálló New Orleans otthonában tette a Corbin-legénység, akkor már annyira nem mondható bravúrnak a Utah diadala. Mo Williams továbbra is harcképtelen a Jazznél, de a veterán Tinsley mellett most már a sérüléséből visszatérő Earl Watson (nyolc gólpassz) is tudja pótolni a játékmestert.
A Hornets legjobb dobói: Vasquez, R. Lopez 18-18, Roberts 11
A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 19, Millsap, Ma. Williams 16-16
A nap hőse: Serge Ibaka, aki fantasztikus játékkal hálálta meg a Thunder egyre növekvő bizalmát, amit támadásban kap, az extrának számító hat dobásblokkolása mellett egy triplát is értékesítve jutott el 23 pontig, amit kilenc lepattanóval egészített ki. |
A nap lúzere: James Harden, aki erőlködött, erőlködött, de semmi sem sikerült neki korábbi csapata, a Thunder otthonában. 16-ból három mezőnydobása volt csak sikeres, három labdát adott el és hét(!) alkalommal blokkolták mezőnykísérleteit. |
Oklahoma City Thunder–Houston Rockets 120–98
Nagy nap volt ez James Harden számára, aki először tért vissza ellenfélként volt klubja otthonába, Oklahoma Citybe, de elég hűvös fogadtatásban volt része a Rockets új üdvöskéjének, ugyanis a közönség nem igazán ünnepelte. Westbrook és Ibaka is blokkolta egy-egy dobását, ráadásul az első 13(!) kísérletéből csak egy ment be, s 16/3 mezőnymutatóval hozott össze 17 pontot, ez nem az ő estéje volt. Közben a 37 pontos idénycsúcsát beállító Durant, valamint a 23 ponttal, kilenc lepattanóval és hat blokkal végző Ibaka nagyon könnyedén elintézte a Delfino, Parsons páros nélkül érkező texasiakat.
A Thunder legjobb dobói: Durant 37, Ibaka 23, Kev. Martin 17
A Rockets legjobb dobói: Patterson 27, Cook 18, Asik, Harden 17-17
Los Angeles Clippers–Minnesota Timberwolves 101–95
Nem a sors kegyeltje a Timberwolves, amely erre az estére Andrei Kirilenkót vesztette el, s jól tudjuk, hogy a Rubio, Roy, Budinger külső hármasra amúgy sem számíthatott Rick Adelman mester, bár a spanyol irányító visszatérése közeleg. Egy másik játékmester viszont már ezen a találkozón beszállhatott a játékba, ő nevezetesen Chauncey Billups, aki a negyvenhez közeledve is a rehabilitációt és a folytatást választotta februári Achilles-ín-szakadása után. Kezdőként pályára lépve be is termelt hét pontot a negyedben az egykori döntő MVP. Kevin Love (19 pont, 12 lepattanó) féken tartása meghozta az eredményét a négyes vereségszériáját megszakítani igyekvő Clippersnek, amely végül a 23 pontos, 11 gólpasszos dupla duplát szállító Chris Paul vezetésével diadalmaskodott.
A Clippers legjobb dobói: Paul 23, Griffin 18, Jordan 15
A Timberwolves legjobb dobói: Love 19, Sved 17, Ridnour 13
ALAPSZAKASZ, 29. JÁTÉKNAP | |
Washington Wizards–Portland Trail Blazers | 84–82 |
Orlando Magic–San Antonio Spurs | 89–110 |
Boston Celtics–Brooklyn Nets | 83–95 |
Atlanta Hawks–Charlotte Bobcats | 94–91 |
Detroit Pistons–Phoenix Suns | 117–77 |
Chicago Bulls–Dallas Mavericks | 101–78 |
Milwaukee Bucks–New York Knicks | 88–102 |
Memphis Grizzlies–Toronto Raptors | 103–82 |
New Orleans Hornets–Utah Jazz | 84–96 |
Oklahoma City Thunder–Houston Rockets | 120–98 |
Los Angeles Clippers–Minnesota Timberwolves | 101–95 |