Atlanta Hawks–Washington Wizards 106–90
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Csak a negyedik negyedben dőlt el. Ismét remekül kezdte a találkozót a Hawks, az első negyedben már tizenkét gólpasszt osztottak szét Teague-ék, de a Wizards John Wall nélkül is megtalálta a pontszerzés módját – sorozatban rámolták be a triplákat. Paul Pierce mellett a Wall-pótlék Sessions és Porter is remekelt kintről, ahogy meglógott volna a hazai csapat, folyamatosan visszakapaszkodtak a vendégek. Ezzel végig meccsben maradtak, 71–71-nél kiegyenlítettek, de még 84–81-nél is reális esélyük volt a győzelemre – itt aztán megelégelte és egy 11–2-es futással lezárta a derbit az Atlanta. Az 1-1-es állás még így is a Washingtonnak kedvez, hiszen a következő két mérkőzés a fővárosban lesz, Wall pedig azokon jó eséllyel már pályára tud lépni.
Még mindig pontatlan a Hawks. Az alapszakaszban (és a Nets elleni hatodik meccsen) látott dobóformát nem találja az Atlanta, ma Teague 3/12-es, Korver 4/11-es mezőnymutatóval operált, de a kulcsemberek közül Millsap is 50 százalék alatt maradt. A játékuk ritmusa most megvolt, viszont nem tudták jó százalékkal befejezni a kijátszott helyzeteket – ugyanakkor ismét megnyerték a lepattanózást, hattal kevesebb labdát adtak el, mint a vendégek és sokkal jobban büntetőztek. A Wizardsnál nem is Wall pontjai hiányoztak (Sessions 21-et szórt), inkább a gólpasszai, nem tudta saját játékát játszani a gárda és bár az 54.5 százalékos triplamutató meccsben tartotta Pierce-éket, kintről nem nagyon lehet túldobni az Atlantát...
A Hawks legjobb dobói: Carroll 22/3, Millsap 18/3, Horford 18
A Wizards legjobb dobói: Sessions 21/9, Beal 20/6, Pierce 15/15, Porter 15/6
Golden State Warriors–Memphis Grizzlies 90–97
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Conleyval a Memphis reménye is visszatért. A találkozó tökéletesen megmutatta, hogy az irányító miért kulcsember a Grizzlies számára. Ugyan csak 27 percet töltött a parketten, de ez idő alatt 22 pontot rámolt be (8/12 mezőnyből, 3/6 tripla), ő egyedül jelentett veszélyt kintről és jól szervezte csapata játékát, a két magasember is hatékonyan tudott dolgozni. Talán még ennél is nagyobb hatása volt a gárda védekezésére, ahol Tony Allennel párban egyszerűen leszedték a pályáról Steph Curryt és Klay Thompsont, a Splash Brothers csupán 38 százalékkal dobott mezőnyből – ez az egy faktor nagyjából elég is volt a vendégek sikeréhez.
A Memphisé a pályaelőny. Az első perctől kezdve a Grizzlies akarata érvényesült, hat ponttal nyerték a nyitó tizenkét percet, félidőben pedig tizenegy egységgel vezettek Gasolék – úgy, hogy a Warriors mindössze 39 pontot szerzett a nagyszünetig. Ugyan a negyedik negyedben megindította a felzárkózást a GSW, de ezt könnyedén kezelni tudták a vendégek, Conley gyors öt pontjával elállították a vérzést és lehozták a meccset – idén először tudták megverni a Golden State-et. Curryék egyébként ebben a szezonban összesen harmadik mérkőzésüket veszítették el otthon, utoljára január 27-én, a Chicago elleni hosszabbításos meccsen maradtak alul ebben a csarnokban – hiába a domináns mérleg, a pályaelőny és talán a lélektani előny is a Memphisnél van…
A Warriors legjobb dobói: Curry 19/6, Green 14, Barbosa 14/3
A Grizzlies legjobb dobói: Conley 22/9, Randolph 20, Gasol 15, Lee 15/6
NBA, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-ELŐDÖNTŐ
KELETI FŐCSOPORT
Atlanta Hawks–Washington Wizards 106–90 (28–20, 25–26, 27–29, 26–15)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
NYUGATI FŐCSOPORT
Golden State Warriors–Memphis Grizzlies 90–97 (22–28, 17–22, 24–23, 27–24)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1