Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában 13 találkozót rendeztek ma este, közte érdekes rangadókkal és kisebb meglepetésekkel. Paul Pierce lassan élete formájába kerül a nagyon gyenge idénykezdet után, Stan Van Gundy legénysége pedig érthetetlenül mély hullámvölgybe került. Visszatért Dwyane Wade, a Miami Heat igazi zsákolóshow-t tartott a Carmelo Anthony nélkül kiálló New York Knicks ellen.
Emberemlékezet óta nem nyert zsinórban kétszer a Minnesota a San Antonio ellen ugyanabban a szezonban, de most a feldobás előtt is tudtuk, hogy erre jó esély lehet. A Spurs sokáig partiban volt, de Ricky Rubio és a nagyemberek kapcsolata megint annyira jól működött, hogy nem lepődhetünk meg a Timberwolves újabb jelentős skalpbegyűjtésén. A spanyol újonc 18 ponttal és 10 gólpasszal vette ki a részét a sikerből, a beteg Milicsics helyén kezdő Pekovics 14 pontos, 10 lepattanós dupla duplával segített be, Kevin Love pedig egyrészt leszedte a pályáról Tim Duncant támadásban (9 pont), másrészt meg hozta a szokásos dupla duplát (18 pont, 16 lepattanó). Michael Beasley volt az est nagy visszatérője, de még nem volt nagy formában három hét pihenő után. A texasiaknál csak a 20-at szóró Parker volt kiemelkedő, egyre inkább hiányzik Ginobili a Spursnek, már 2–7-es idegenbeli mutatója van a Popovich-legénységnek.
A Timberwolves legjobb dobói: Love, Rubio 18-18, Pekovics 14
A Spurs legjobb dobói: T. Parker 21, Bonner 13, Splitter 12
Boston Celtics–Indiana Pacers 94–87
Azt sokan vártuk, hogy a borzasztó idénykezdet után feljavul a Celtics, de azt nem, hogy Rajon Rondo, Ray Allen, Jermaine O'Neal és Keyon Dooling nélkül táltosodik meg és nyeri zsinórban a rangadókat a „lóherés" egyesület. Pedig így történt, most az a Pacers látogatott Bostonba, mely itt már idén egyszer egy kellemetlen vereségben részesítette a zöld-fehéreket, majd hazai pályán is megleckéztette egyszer Doc Rivers fiait. Ezen a derbim viszont sima Celtics győzelem született, elsősorban a megint tripla dupla közelében teljesítő Paul Pierce-nek, aki csak a harmadik negyedben 17-et szórt, összesen 28 pont, 10 lepattanó és 8 gólpassz állt a neve mellett a lefújás után. A többiek is iparkodtak, de a Boston egyértelműen átállt a kezdő hátvédek távollétében egy más játékra, ahol abszolút Pierce játékára épülnek a támadások és ez eddig borzasztóan beválik, a csapatkapitány a kiábrándító szezonkezdet után élete formája közelében kosárlabdázik.
A Pacers a végén szépített valamit az álláson, egyébként ezen az estén sok sanszuk nem volt, helyzetüket nehezítette, hogy Roy Hibbert egy rossz talajfogás után kidőlt egy kis időre, persze szerencse, hogy egyáltalán láthattuk még a pályán bokaficama után. A 21 pontos Granger és a 16-ot szóró, 9 lepattanót leszedő Paul George mellé érdemben nem igazán tudtak felnőni a többiek.
A Celtics legjobb dobói: Pierce 28, Wilcox 14, Garnett, Pietrus 13-13
A Pacers legjobb dobói: Granger 21, George 16, Da. West 14
Detroit Pistons–Atlanta Hawks 101–107 – hosszabbítás után
Sokáig úgy festett, hogy a meglepetésemberek által vezérelt Pistons megtréfálhatja az Al Horford nélkül érkező, majd időközben Jeff Teague-et is elvesztő Atlantát, de Joe Johnson beindult a második félidőben, s egy 20–4-es(!) rohamot segített futtatni vendégoldalon, amivel egyenlíteni tudott a Hawks a rendes játékidő vége előtt – és épp az All Star-dobóhátvéd szórta be azt a hármast, ami után jöhetett a túlóra. Az extra percekben nem kegyelmezett Larry Drew legénysége, a karrierje 14 000. pontját ezen az estén megszerző Josh Smith elképesztően hasznos játékkal (19 pont, 11 lepattanó, 8 gólpassz, 3 blokk) és egy nagyon fontos triplával segített be az egyre kevesebb ép kulcsemberrel rendelkező Atlantának, Marvin Williams pedig úgy játszott, ahogy egyébként kéne neki: 22 pontját 6-ból 5-ös triplamutatóval érte el és még 8 lepattanót is megkaparintott, így végül elmaradt a meglepetés. A hazaiaknál a 22 pontos, 11 lepattanós dupla duplát jegyző Monroe mellett Jason Maxiell 19 pontos, 8 lepattanós performanszát érdemes kiemelnünk, meg azt, hogy 35 perc remeklés után nagyon gyorsan elfogyott a lendület a detroitiaknál.
A Pistons legjobb dobói: Monroe 22, Knight 20, Maxiell 19
A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 30, Mar. Williams 22, Josh Smith 19
Dallas Mavericks–Utah Jazz 116–101
A Dirk Nowitzkit pihentető Dallasnál visszatért Vince Carter, ugyanakkor Delonte West sérülés miatt hiányzott, Jason Kidd pedig a találkozó elején dőlt ki, így az Al Jeffersont kisebb kényszerpihenő után visszakapó Utah Jazz máris helyzeti előnybe került a bajnokkal szemben, de ez sem volt elég az üdvösséghez. A folyamatos sérülései ellenére is rengeteg bizalmat kapó Roddy Beaubois most kezdőként végre visszaadott valamit Rick Carlisle-nak és stábjának, 22 ponttal és 7 gólpasszal állt a Mavericks élére, első számú követője pedig az idény elején pocsék formában érkező, de mára magát utolérő Lamar Odom volt, aki 19 pontot szórt. Centerben Haywood is elkezdett izgulni amiatt, hogy esetleg Ian Mahinmi elveszi tőle a kezdőpozíciót, 12 pontos, 12 lepattanós dupla duplával segítette övéit. A túloldalon a 20-ig jutó Millsap és a 19-et szóró Jefferson nyújtottak értékelhető performanszt, de az utolsó 12 percre elvesztette a ritmust a Jazz.
A Mavericks legjobb dobói: Beaubois 22, Odom 19, Terry 18
A Jazz legjobb dobói: Millsap 20, Al Jefferson 19, Kanter 12
Cleveland Cavaliers–New Jersey Nets 96–99
Először nyert két mérkőzést zsinórban a Nets, pedig hiányzott a régóta sérült Brook Lopez mellett MarShon Brooks és Mehmet Okur is. Úgy látszik, hogy Deron Williams ponterős játéka a kulcs, hiszen eddig amikor legalább 24 pontot szórt, akkor kivétel nélkül, ötből ötször nyert a New Jersey eddig, most 27 egységnyit tett a közösbe, közte 5 triplával és még maradt energia a 10 gólpassz kiosztására is. A Nets simán vezetett az utolsó negyedre fordulva, ahol Kyrie Irving még megpróbált csodát csinálni, de 21 pontos záró etapbeli performansza végül csak a szép halálhoz volt elegendő, egyébként 32 pontjával és 6 gólpasszával egyik legjobb estéjét zárhatta az NBA-ben. A hazai pályán vesztő Cavaliers egyre távolabb az 50 százalékos mérlegtől, pedig nemrég még stabilan tartotta azt.
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 32, Jamison 20, Sessions 11
A Nets legjobb dobói: Deron Williams 27, Morrow 22, Humphries 18
Chicago Bulls–Milwaukee Bucks 107–100
Hamilton és Deng hiányzott a chicagóiaknál, akik ha nem szedik össze magukat a harmadik negyedben, akkor könnyen lehet, hogy második hazai buktájukat is elszenvedték volna a szezonban. Ám mivel Derrick Rose idei legjobbját hozta 34 dobott ponttal, Carlos Boozer (20 pont, 13 lepattanó) és Joakim Noah (15 pont, 16 lepattanó) pedig hatalmas dupla duplákkal segítettek be, ezért a Bogut nélkül felálló Bucks nem érhetett végül célba, bármennyire is szépen küzdött a 25 pontos Jennings és a 19-et szóró Leuer vezetésével. A vendégeknél Drew Gooden remeklését is érdemes megemlítenünk, amikor az ausztrál center kiesik, rendre fantasztikus játékkal száll be a veterán nagyember, ma 23 pont 15 lepattanó és 6 gólpassz érkezett tőle, de így sem javíthatta tovább mérlegét a Milwaukee, mely az alapszakaszt gyakorlatilag kénytelen lesz Bogut nélkül végigküzdeni.
A Bulls legjobb dobói: Rose 34, Boozer 20, Noah 16
A Bucks legjobb dobói: Jennings 25, Gooden 23, Leuer 19
New Orleans Hornets–Orlando Magic 93–67
Szó szerint mélyponton a Magic, amely – nincs rá jobb szó – ijesztő mérkőzést játszott idegenben a 9 meccses vesztőszériában lévő Hornets otthonában. A floridaiaknál csak Dwight Howard kosarazott (28 pont, 16 lepattanó), a többiek inkább házat építettek – avagy dobálták a „téglákat" távolról. Ryan Anderson nem léphetett pályára ezen az estén és Jameer Nelsonra is rájár a rúd, ő egy ütközés után volt kénytelen az öltözőbe vonulni és már nem is térhetett vissza, az állkapcsa szenvedte meg a kellemetlen találkozást. A 17 pontos Carl Landry vezette New Orleans tetszetős játékkal, igazi csapatteljesítménnyel hozta le ezt a derbit, Chris Kamant továbbra is közös megegyezés alapján pihentetve. A Magic az utolsó 6(!) negyedében nem érte el a 20 pontot.
A Hornets legjobb dobói: C. Landry 17, Belinelli 15, Jas. Smith 14
A Magic legjobb dobói: D. Howard 28, Redick 9, Duhon 6
Houston Rockets–Washington Wizards 103–76
A texasiak azt is megtehették, hogy a kisebb lábsérülését pihentető Kevin Martint jegelték az idegenben nyeretlen fővárosiak ellen. A nemrég edzőt cserélő Wizards a harmadik negyed derekáig még meccsben is volt, de aztán jött a padról beszállva is 21 pontot szóra Chase Budinger, illetve beindult a 19-ig jutó Scola és lerendezték a mérkőzést, a Rockets sem az a csapat, mely zsinórban veszítené el a hazai találkozóit, pláne nem az idénycsúcsot jelentő 24 labdát eladó Washington ellen. A Wall Young hátvédpáros egész jól muzsikált a vendégeknél, de a többiek elgondolkodtatóan gyenge produkciót nyújtottak.
A Rockets legjobb dobói: Budinger 21, Scola 19, Dalembert 11
A Wizards legjobb dobói: Wall 17, N. Young 15, McGee, Jo Crawford 9-9
Philadelphia 76ers–Charlotte Bobcats 89–72
Az idei Philadelphia nem az a csapat, mely két mérkőzést hajlandó lenne elveszíteni zsinórban, pláne nem hazai pályán és nem a zsinórban hat bukásnál tartó, DJ Augustin nélkül érkező Bobcats ellen. Magabiztosan kezdte a találkozót Doug Collins legénysége, pedig a palánk alól továbbra is hiányzott a Hawes, Vucsevics páros, a lepattanó párharcot így is 47–35 arányban hozta a vendéglátó. A pontok szokás szerint megoszlottak, Lou Williams 17 egységével állt csapata élére, a másik oldalon pedig 14 ponttal már a legjobbnak lehetett lenni, Kemba Walker még 8 lepattanót is leszedett, de a csapat támadásinak kontrollálása még mindig nem az elvárt szinten ment neki. Gerald Henderson is visszatért rövidebb kihagyása után, de még sokat nem tudott segíteni (7 pont, 3 lepattanó)
A 76ers legjobb dobói: L. Williams 17, Holiday 15, Meeks 14
A Bobcats legjobbjai: K. Walker 14, M Carroll, Higgins 11-11
Denver Nuggets–Toronto Raptors 96–81
Golden State Warriors–Oklahoma City Thunder 107–120
A 37 pontos, 14 lepattanós Kevin Durant, az idei messze messze legjobbját hozó Serge Ibaka (20 pont, 12 lepattanó), a 28 pontja mellett 7 lepattanót lekapó, 11 gólpasszt kiosztó és 7 labdát is szerző Russell Westbrook és a 19 szóró James Harden bemutatták, milyen is egy négyemberes csapat, így hiába a viszonylag kiegyensúlyozott kollektív teljesítmény a hazaiaktól, nem született újabb meglepetés Oaklandben. A 6 triplát értékesítő, 23 egységig jutó Dorell Wright vette át a stafétát az Ellis, Curry párostól, David Lee pedig hozta az elvárhatót, de a megállíthatatlannak látszó OKS ellen nem volt érdemeleges fegyvere védekezésben Mark Jackson fiainak.
A nap hőse: Paul Pierce – A Boston Celtics ásza rengeteg kritikát kapott a gyenge idénykezet után, ám Rondo és Allen hiányzása óta gyakorlatilag egyedül igyekszik pótolni a két kieső hátvédet és folyamatosan 20 pont felett dob, illetve tripla dupla közelben teljesít.
A nap lúzere: Az Orlando Magic mínusz Dwight Howard – A floridaiak kiábrándító produkciót tettek le az asztalra, csak a center dicsérhető, rajta kívül senki sem érte el a 10 pontot a sorozatban 9 meccset vesztő New Orleans otthonában, 67 dobott ponttal maradt alul a Magic.
ALAPSZAKASZ, 33. JÁTÉKNAP | |
Philadelphia 76ers–Charlotte Bobcats | 89–72 |
Detroit Pistons–Atlanta Hawks | 101–107 – hosszabbítás után |
Boston Celtics–Indiana Pacers | 94–87 |
Cleveland Cavaliers–New Jersey Nets | 96–99 |
Chicago Bulls–Milwaukee Bucks | 107–100 |
Houston Rockets–Washington Wizards | 103–76 |
Miami Heat–New York Knicks | 99–89 |
Minnesota Timberwolves–San Antonio Spurs | 87–79 |
New Orleans Hornets–Orlando Magic | 93–67 |
Dallas Mavericks–Utah Jazz | 116–101 |
Denver Nuggets–Toronto Raptors | 96–81 |
Portland Trail Blazers–Phoenix Suns | 109–71 |
Golden State Warriors–Oklahoma City Thunder | 109–120 |
Atlanti csoport | ||||||||
1. Philadelphia | 19 | 13 | 6 | 68.4 | 1–2 | 9–3 | 6–4 | Ny1 |
2. Boston | 18 | 9 | 9 | 50.0 | 2–1 | 9–5 | 5–5 | Ny4 |
3. New York | 19 | 7 | 12 | 36.8 | 2–1 | 6–6 | 2–8 | V2 |
4. New Jersey | 20 | 7 | 13 | 35.0 | 2–1 | 5–9 | 5–5 | Ny2 |
5. Toronto | 20 | 6 | 14 | 30.0 | 1–3 | 3–9 | 2–8 | V1 |
Középső csoport | ||||||||
1. Chicago | 21 | 17 | 4 | 81.0 | 4–1 | 11–2 | 8–2 | Ny1 |
2. Indiana | 18 | 12 | 6 | 66.7 | 3–1 | 10–5 | 6–4 | V1 |
3. Milwaukee | 18 | 7 | 11 | 38.9 | 1–1 | 4–4 | 5–5 | V1 |
4. Cleveland | 18 | 7 | 11 | 38.9 | 1–2 | 5–7 | 3–7 | V1 |
5. Detroit | 20 | 4 | 16 | 20.0 | 1–5 | 3–10 | 2–8 | V3 |
Délkeleti csoport | ||||||||
1. Miami | 19 | 14 | 5 | 73.7 | 3–1 | 10–2 | 6–4 | Ny3 |
2. Atlanta | 20 | 14 | 6 | 70.0 | 4–1 | 12–4 | 7–3 | Ny1 |
3. Orlando | 19 | 12 | 7 | 63.2 | 3–0 | 7–4 | 6–4 | V2 |
4. Washington | 19 | 3 | 16 | 15.8 | 1–2 | 2–12 | 2–8 | V1 |
5. Charlotte | 20 | 3 | 17 | 15.0 | 0–7 | 2–16 | 1–9 | V7 |
Északnyugati csoport | ||||||||
1. Oklahoma City | 19 | 16 | 3 | 84.2 | 1–1 | 11–2 | 9–1 | Ny4 |
2. Denver | 19 | 14 | 5 | 73.7 | 1–2 | 6–5 | 8–2 | Ny6 |
3. Portland | 20 | 12 | 8 | 60.0 | 2–0 | 9–5 | 5–5 | Ny1 |
4. Utah | 17 | 10 | 7 | 58.8 | 2–1 | 6–6 | 6–4 | V2 |
5. Minnesota | 19 | 9 | 10 | 47.4 | 0–2 | 7–4 | 6–4 | Ny2 |
Csendes-óceáni csoport | ||||||||
1. LA Clippers | 16 | 10 | 6 | 62.5 | 2–1 | 6–5 | 6–4 | Ny1 |
2. LA Lakers | 19 | 11 | 8 | 57.9 | 3–2 | 9–4 | 6–4 | Ny1 |
3. Phoenix | 18 | 6 | 12 | 33.3 | 1–1 | 3–7 | 2–8 | V3 |
4. Golden State | 18 | 6 | 12 | 33.3 | 0–3 | 1–7 | 4–6 | V1 |
5. Sacramento | 19 | 6 | 13 | 31.6 | 1–0 | 3–9 | 3–7 | V3 |
Délnyugati csoport | ||||||||
1. San Antonio | 20 | 12 | 8 | 60.0 | 4–2 | 10–6 | 6–4 | V1 |
2. Dallas | 20 | 12 | 8 | 60.0 | 2–1 | 8–7 | 7–3 | Ny1 |
3. Houston | 19 | 11 | 8 | 57.9 | 3–2 | 6–6 | 8–2 | Ny1 |
4. Memphis | 18 | 10 | 8 | 55.6 | 3–1 | 7–7 | 7–3 | V2 |
5. New Orleans | 19 | 4 | 15 | 21.1 | 0–6 | 2–14 | 1–9 | Ny1 |