Cleveland Cavaliers–Atlanta Hawks 104–93
Clutch játékok kellettek a Cavs-sikerhez. Az első félidő a hazaiakról szólt, akik a hosszabb pihenő után frissen, koncentráltan és gyorsan játszottak, ennek köszönhetően hamar előnybe is kerültek – sőt, később volt 18 pont is a különbség a csapatok között. A fordulás után azonban ez fokozatosan eltűnt, sőt, a negyedik negyedben már az Atlanta vezetett, amikor LeBron James vezérletével ismét váltott a Cleveland és újra átvette az irányítást. A kiscsatár végül 25 ponttal, 7 lepattanóval, 9 gólpasszal és öt labdaszerzéssel zárt, mellette Kyrie Irving (21 pont, 8 gólpassz) is agresszív volt, Tristan Thompson pedig hét támadópattanót tett hozzá – ugyan Kevin Love-nak nem ment (és meg is sérült a válla), összességében jó mérkőzést játszott a Cavs.
A hajrára fogyott el a Hawks. A gyenge kezdés után a második félidőben összekapta magát az Atlanta és a playoff-karriercsúcsot hintő Dennis Schröder (28 perc alatt 27 pont, 6 gólpassz) vezérletével ledolgozták komoly hátrányukat, sőt, a vezetést is átvették a negyedik negyedben. Az utolsó négy percben azonban lefagyott a gépezet, ez idő alatt csupán két kosarat szereztek Millsapék, ezt pedig nem bírta el a gárda – a túloldalon több nagy játékot is bemutatott a Cavs, ami eldöntötte a meccset.
A Cavaliers legjobb dobói: James 25/6, Irving 21/9, Love 17/9
A Hawks legjobb dobói: Schröder 27/15, Millsap 17, Bazemore 16/9
A párharc állása: 1–0 a Cavaliers javára.
San Antonio Spurs–Oklahoma City Thunder 97–98
Drámai hajrá. Az már az első percekben látszott, hogy nem az első meccs forgatókönyve szerint alakul ez a találkozó, mert az OKC sokkal koncentráltabb védekezést és tudatosabb támadójátékot mutatott be – ennek köszönhetően már a nyitó játékrészt nyolc ponttal nyerte. A folytatásban összekapta magát a Spurs, de szinte végig a Thunder vezetett és óriási izgalmak közepette meg is tartotta az előnyét. A vége előtt 13.5 másodperccel Waiters oldalbedobásból eladta a labdát, a San Antonio azonban nem tudott élni a lehetőséggel: Mills triplája a gyűrűt sem érte el, Aldridge nem tudta megfogni a labdát és mire Leonard tehetett volna bármit, lejárt az idő. Az első meccs 32 pontos veresége után ellopta a Spurs pályaelőnyét az OKC és kiegyenlítette a párharcot.
Aldridge egyedül kevés volt. Két nappal ezelőtt is szenzációs volt a San Antonio erőcsatára, most azonban még ezt is túlszárnyalva 41 pontig jutott brutális (15/21 mezőnyből, 10/10 büntető) hatékonysággal – 13 egységet termelt a negyedik negyedben és kulcsfontosságú büntetőket értékesített. Ez azonban most kevésnek bizonyult, a többiek dobásait teljesen elvette a Thunder, Leonard is csak szenvedett (7/18 mezőnyből), a túloldalon ellenben 57 pontig jutott a Durant, Westbrook páros. Most az OKC akarata érvényesült, a palánk alatt is jobbak voltak Kanterék, így önbizalommal telve utazhatnak haza.
A Spurs legjobb dobói: Aldridge 41/3, Leonard 14, Ginóbili 11/3
A Thunder legjobb dobói: Westbrook 29/3, Durant 28/3, Ibaka 12/6, Adams 12, Kanter 12
A párharc állása: 1–1