Toronto Raptors–San Antonio Spurs 106–111 – kétszeri hosszabbítás után
Megint játszott egy jó, szoros mérkőzést a Raptors, de nyernie most sem sikerült a Dwane Casey edzette társaságnak. A San Antonio eddig elég magabiztos volt keleti túrája alatt, ám ezen az estén alaposan ráijesztett Duncanékre a Toronto, mely "kiszenvedte" az első ráadást, majd a túlórát elnyújtotta, mivel DeRozan egy támadópattanó után értékesítette a tiszta ziccert - jöhetett a második hosszabbítás! Ott már nem kegyelmezett a Leonard és Jackson nélkül érkező texasi alakulat, melyben Tim Duncan 26 pontja mellett kiosztotta karrierje 2500. blokkját is, Tony Parker pedig 32 dobott ponttal zárt.
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 29, Valanciunas 22, Lowry 20
A Spurs legjobb dobói: T. Parker 32, Duncan 26, Ginobili 15
New York Knicks–Detroit Pistons 121–100
A Kinicks visszatalált a győzelmi ösvényre, ehhez persze ideális ellenfél volt a gyengécske Pistons, mely 121 pontot engedélyezett a Nagy Alma kedvenceinek. A 29-et szóró Carmelo Anthony mellett öt másik hazai kosaras jutott el legalább 13 egységig, a Pistonsnál pedig Rodney Stuckey még meg is sérült, úgyhogy egyrészt a pontok sem jöttek a vendégektől a mérkőzés érdemi részében (igaz, végül 100-ig jutottak...), valamint védekezésben is puhának bizonyult a Detroit.
A Knicks legjobb dobói: Anhony 29, Novak 18, JR Smith 15
A Pistons legjobb dobói: Knight 21, Villanueva 17, Singler 16
Brooklyn Nets–Portland Trail Blazers 98–85
A Portland már a kezdésnél megkönnyítette a Nets dolgát, hiszen nem vetették be a vendégek legjobb játékosukat, LaMarcus Aldridge-t, aki kisebb sérülését inkább pihentette ezen az estén, így az egyébként is nagyon gyenge szintű kispaddal rendelkező oregoniak csak a harmadik negyedig tudtak meccsben maradni, utána kijött, hogy a Blazers cseréi megint csak 9 pontot tudtak közös erővel összeszorgoskodni... A Brooklyn a 21 pontos Joe Johnson mellett több átlagon felüli teljesítményt is felvonultatott, de nem kellett megszakadnia a hazai gárdának ezért a győzelemért, hiába volt ez egy egál mérkőzés három játékrészen keresztül.
A Nets legjobb dobói: Joe Johnson 21, Deron Williams, B. Lopez 15-15
A Blazers legjobb dobói: Matthews 20, Hickson 19, Lillard 13
A nap hőse: Rajon Rondo, aki 16 pontos, 15 gólpasszos, 9 lepattanós „majdnem tripla duplájával” teljesítette, amit kellett, vagyis győzelemre vezette a Bostont és beérte az örökranglistán John Stocktont 37. sorozatban teljesített legalább 10 asszisztos alapszakasz-meccsével. |
A nap lúzere: Michael Beasley, aki kétpontos hátrányban teljesen üres ziccert hagyott ki a Philadelphia ellen, így a Suns megint kikapott. |
Philadelphia 76ers–Phoenix Suns 104–101
Jason Richardson újabb bokasérülése ellenére ott lehetett a parketten, így csak Andrew Bynum volt az egyedüli nagy hiányzó, akire nem számíthatott ma (sem) Doug Collins mester, de így is döcögősre sikeredett ez a győzelem a Philadelphia számára. Sőt, könnyen ki is kaphatott volna a Sixers, de az addig vállalhatóan játszó Michael Beasley még a teljesen üres ziccert is mellédobta, úgyhogy megmenekült a kritikus pillanatban büntetőt is hibázó hazai alakulat. A siker fő letéteményese az élete egyik legjobb meccsét produkáló Jrue Holiday volt, 33 ponttal és 13 gólpasszal zárt az atletikus irányító.
A 76ers legjobb dobói: Holiday 33, Turner 16, L. Allen 11
A Suns legjobb dobói: Beasley 21, Gortat 18, Telfair 12
Orlando Magic–Boston Celtics 110–116 – hosszabbítás után
Rajon Rondo majdnem tripla duplázott (15 pont, 9 lepattanó, 16 gólpassz), Kevin Garnett pedig 24 pontot és 10 lepattanót tett a közösbe, de a kritikus pillanatokban engedte visszajönni a 21-t szóró JJ Redick vezette Orlandót a vendég gárda, ám végül ez nem bosszulta meg magát, a túlórában már elintézte a Celticst a Magicet. A harmadik negyedben 12 pontot dolgozott le Nelson főszereplésével a Magic, de senki sem tudott igazi vezérré előlépni a vendéglátóknál az extra percek alatt, míg a Celticsnél a 23-at dobó Paul Pierce is dicsérhető - azt leszámítva, hogy egy az egyben megint nem oldotta meg az izolációs helyzetet a rendes játékidő végén. Rondo sorozata él, befogta John Stocktont is a 37. egymásutáni legalább 10 asszisztos produkciójával, de csapatszinten még nagyon döcög a bostoni szekér.
A Magic legjobb dobói: Redick 21, Nelson 20, Afflalo, G. Davis 15-15
A Celtics legjobb dobói: Garnett 24, Pierce 23, Barbosa, Rondo 15-15
Denver Nuggets–New Orleans Hornets 102–84
Ugyan nem lett végül túlzóan nagy a különbség, de az Eric Gordon és Anthony Davis nélkül kiálló New Orleans csak ideig-óráig tudta tartani a lépést a Denverrel, mely igencsak lendületbe jött az utóbbi napokban Andre Iguodala a maga 23 pontjával most is vezette a sort, de Ty Lawson (17 pont, 6 gólpassz) is egyre inkább emlékeztet tavalyi önmagára, Kenneth Faried (14 pont, 12 lepattanó) pedig szállítja a dupla duplákat. Először jutott 2 mérkőzéssel 50 százalék felé a Nuggets ebben a szezonban.
A Nuggets legjobb dobói: Iguodala 23, Lawson 17, Faried 14
A Hornets legjobb dobói: Roberts 17, R. Anderson 16, R. Lopez 14
ALAPSZAKASZ, 26. JÁTÉKNAP | |
Toronto Raptors–San Antonio Spurs | 106–111 – kétszeri hosszabbítás után |
New York Knicks–Detroit Pistons | 121–100 |
Brooklyn Nets–Portland Trail Blazers | 98–85 |
Philadelphia 76ers–Phoenix Suns | 104–101 |
Orlando Magic–Boston Celtics | 110–116 – h.u. |
Denver Nuggets–New Orleans Hornets | 102–84 |