Természetesen mindez csak a magyar futballban számít kiemelkedő juttatásnak, a BL-nagyhatalmaknál csupán „aprópénz": a legtöbbet kasszírozó címvédő olasz Internazionale mindeközben 48.759 millió eurót keresett.
A csoportkörbe való bejutásért 3.8, míg a hat meccsért 3.3 millió euró eleve garantált volt a 32 együttesnek. Ehhez jött a megszerezhető pontpénz, illetve a tv-jogdíjakból arányosan adott összeg. A nyolcaddöntő 3, a negyeddöntő 3.3, az elődöntő 4 millió plusz eurót jelentett az érintetteknek. A döntőbe jutó Bayern 5.2, míg a végső győztes Inter 9 millió eurót kapott a madridi fináléban való részvételért. |
A debreceniek a többi BL-csoportkörbe jutó együtteshez hasonlóan már 7.1 millió euróval számolhattak, a későbbiek folyamán ehhez jött még a plusz prémium.
A szerzett pontok után a debreceniek nem kaptak prémiumot – rajtuk kívül a mezőnyből még az izraeli Maccabi Haifa zárt nulla ponttal –, míg a csoportkörben legeredményesebb, hat mérkőzésen 16 pontot szerző Bordeaux 4.4 millió eurót kapott.
Ennél sokkal többet fialt az a prémium, amelyet a beszedett televíziós jogdíjak után osztott vissza az UEFA a résztvevőknek, méghozzá erősen súlyozva.
A Debrecent ebben a kategóriában a mezőny hátsó régiójában találhatjuk, ennek megfelelően történt az értékelése is. Az izraeli és a ciprusi csapatot megelőzte, és bizony nem sokkal maradt el a svájci FC Zürich mögött sem, amely azért csak szerzett négy pontot a Real Madrid, Olympique Marseille, AC Milan hármas ellen.
A csúcsot ebben a kategóriában magasan első Manchester United jelentette (28.811 millió euró), amely klubot nagyságrendileg tízmillió euróval lemaradva követi a Bayern München, Chelsea, Liverpool, Internazionale, Barcelona ötös fogat.