Lionel Messi már az első félidőben kétszer beköszönt a Milannak (Fotó: Action Images) |
A kezdőcsapatok kihirdetésekor a Barcelona vezetőedzőjének, Josep Guardiolának sikerült kisebb meglepetést szereznie azzal, hogy a chilei Alexis Sánchez helyére Isaac Cuencát állította a csapatba. A Milannál nem történt változás az előre megjósolt csapathoz képest.
A másik mérkőzés, a Bayern München–Olympique Marseille találkozó tudósítását itt olvashatja! |
A Milan számára kedvező statisztikai adat, hogy eddig mindig továbbjutott a csapat az európai kupákban, amikor az első meccsen hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott.
A statisztikákkal persze aligha foglalkoztak a katalánok, akik már az első percektől – a várakozásoknak megfelelően – megpróbálták letámadni a vendégeket, ám kissé pontatlanok voltak. Az első veszélyes támadást így a Milan vezethette, de Antonio Nocerino beadását követően a Barcelona kontrázni tudott – Lionel Messi 14 méterről leadott lövését hárította Christian Abbiati.
Labdabirtoklás: 60%, ill. 40% |
Kapura lövés: 21, ill. 3 |
Kaput eltaláló lövés:8, ill. 1 |
Szabálytalanság: 9, ill. 19 |
Lesek: 2, ill. 4 |
Sárga lap: 2, ill. 7 |
Piros lap:–, ill. – |
Messinek megjött a kedve a játékhoz, nem sokkal később ugyanis Cesc Fabregas zseniális passzából jobbal a hosszú sarok mellé lőtt.
A hazai fölény gyorsan góllá érett: Luca Antonini a 11. percben elsodorta a tizenhatoson belül Messit, az argentin pedig gólra váltotta a megítélt büntetőt. 1–0
Messi ezzel a góllal két statisztikai mutatóban is előrelépett: beérte az 50 gólos Thierry Henryt a BL-góllövőlista harmadik helyén (az első Raúl 71, a második Ruud van Nistelrooy 56 góllal), ráadásul ő a legfiatalabb, aki elérte az ötvengólos határt, 24 évesen és nyolc hónaposan, valamint ő az első futballista, aki az egyenes kieséses szakaszban 25 gólig jutott.
A kapott gól után megpróbált egy kicsit kinyílni a Milan, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg, sőt Cesc Fabregas révén még inkább a Barcelona veszélyeztetett (igaz, sikerült felszabadítaniuk a védőknek), majd Messinek volt 15 méterről egy erőtlen kísérlete. Érdekesség, hogy ismét jobbal próbálkozott az argentin, ez meglehetősen ritka tőle, de ezen a meccsen már másodszor kísérletezett a gyengébbik lábával, és az első nem is volt veszélytelen.
A Milan-szurkolók egyébként abban bízhattak 1–0-nál, hogy csapatuknak ismét sikerül az, ami az ősszel a csoportkörben, akkor ugyanis 2–1-es hátrányból sikerült egyenlíteniük a Camp Nouban. Más kérdés, hogy akkor rögtön az első percben Alexandre Pato góljával a Milan szerezte meg a vezetést.
Alighogy az előző mondat végére kitettük a pontot, Zlatan Ibrahimovic remek kiugratásából Nocerino már egyenlített is: a jobb oldalon 13 méterről Víctor Valdés mellett a jobb alsóba lőtt. 1–1
A Milan tulajdonképpen az első helyzetéből egyenlített. Ezzel bejött az, amiről Guardiola már a meccs előtt beszélt: „Úgy kell terveznünk ezt a meccset, hogy tisztában legyünk azzal: a Milan gólt fog szerezni.”
Biztató jel lehetett a Milannak, hogy a szezonban, amikor Nocerino gólt lőtt, a piros-feketék nem kaptak ki (egy döntetlen, hat győzelem a mérlegük).
Nemsokára megint tizenegyeshez jutott a Barcelona, amelyet Messi értékesített. 2–1
A tizenegyes meglehetősen szokatlan körülmények között született: a Barcelona szöglete közben Alessandro Nesta fogta, húzta, megrántotta Gerard Piqué mezét, Björn Kuipers pedig azonnal a büntetőpontra mutatott, az olasz védő még sárga lapot is kapott. Messinek ez volt a 14. gólja a BL-ben ebben az idényben, amivel beállította José Altafini (Milan, 1962–63) és Ruud van Nistelrooy (MU, 2002–2003) vonatkozó rekordját.
kerdes=Ön szerint jogos volt a Barcelona második tizenegyese?|opcio1=Igen|opcio2=Nem| cikkertekelo_szavazas cikkertekelo_szavazas mceBlockPasteEnd |
biros9 Színész11 és játékvezetők- MILAN 2-1 :D |
RMCFsupporter az az igazság, hogy hiába hőbörgünk itt, ha a bíró eldöntötte, h igenis a barca jut tovább, úgy már elég nehéz bármit is tenni :S |
bika1974 Busquets esett el a 16-oson belül, ezért járt a büntető. MIVAN? 1 meccsen kb 100 ilyen eset van |
BenC Így visszanézve adható....teljesen fölöslegesen lerántotta Nesta Buqsquetset...ez pedig falt ! |
Juventus25 Baresi666...ez így van. De biztos vagyok benne, te is láttál már ilyen mezhúzásért 11est...na ezért volt buta Nesta. |
athis21 Első tizi jogos volt, második viszont röhejes..Puyol ugyanÚgy húz, lök mellette, a labda kb 10 méterre szál el tőle. |
A szünetben tehát Lionel Messi két tizenegyesgóljának köszönhetően 2–1-re vezetett a Barcelona, és ezzel továbbjutásra állt. Érdekesség, hogy Messi 51 BL-góljából csak hatot lőtt tizenegyesből, ám ebből hármat ebben a szezonban a Milan ellen.
Zlatan Ibrahimovic előtt adódhatott volna a második félidő első lehetősége, de a svéd csatár a védők szorításában elesett a tizenhatoson belül, a játékvezető nem látott szabálytalanságot, a hazaiak pedig felszabadítottak.
A Barcelona viszont rögtön az első helyzetét gólra váltotta Andrés Iniestának köszönhetően, aki a Messi lövése után levágódó labdát lőtte az ötös vonaláról a kapu bal oldalába. 3–1
Az újabb gól mintha még inkább kedvét szegte volna a Milannak, a Barcelona szokásához híven sokat birtokolta a labdát, nem hagyott területeket a vendégeknek. Robinho ugyan változtathatott volna a meccs menetén, amikor Piquével szemben kilépett és egyedül vezethette Valdésre a labdát, de nem tudta elrúgni a kapus mellett, ráadásul a játékvezető lefújta az esetet, mert a brazil kezére pattant a labda, amikor elment Piqué mellett.
Egy rövidebb helyzet nélküli időszak után a 69. percben ismét a Barcelona alakított ki lehetőséget: Messi hozta játékba a bal szélen felfutó Thiagót, aki hat méterről a hosszú alsó mellé lőtt.
A Milan játékából a 80. percig hiányzott az elképzelés (később is). A vendégeken nem látszott, hogy mit akarnak játszani, hogyan akarják elrontani a Barca játékát, feltörni a hazai védelmet. Szinte teljes egészében az történt a pályán, amit a Barcelona akart. A meccs nagy részében a katalánoknál volt a labda, uralták a középpályát, és mélységi passzaiknak köszönhetően többször is a vendégek mögé tudtak kerülni.
A Milan a meccs hajrájában sem tudott váltani, sőt a jobb szélen többször is a Barcelona veszélyeztetett.
Az eredmény már nem változott, a Barcelona ezzel saját rekordját megdöntve sorozatban 16. BL-meccsén maradt veretlen (13 győzelem, három döntetlen), 3–1-es győzelmével pedig sorozatban ötödször bejutott a legjobb négy közé, ahol a Chelsea–Benfica párharc továbbjutójával találkozik majd (az első meccset 1–0-ra a Chelsea nyerte meg).
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ |
FC BARCELONA (spanyol)–AC MILAN (olasz) 3–1 |
Gólszerző: Messi (11., 41. – mindkettőt 11-esből), Iniesta (53.), ill. Nocerino (32.) |
Továbbjutott: a Barcelona, 3–1-es összesítéssel |
A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA! |