Karate, Eb: S. Kovács éremszerzésben bízik

2006.05.03. 11:41
Ma indultak el a magyar karate-válogatott Norvégiába, ahol a hétvégén kerül megrendezésére az idei év első várva várt eseménye, azaz a hivatalos karate Európa-bajnokság.
S. Kovács Ádám (képünkön) és a válogatott a múlt hét végén érkezett haza az utolsó közös edzőtáborból, amely még a felkészülés jegyében zajlott.

Az Eb-re való ráhangolódás tétmeccsei és edzései szerencsére sérülésmentesen teltek, ami a sportágban érthetően kedvező előjelnek számít. A magyar együttes S. Kovácstól várhatja a legjobb szereplést, nem ok nélkül: egy verseny kivételével az idén mindenhonnan éremmel térhetett haza a magyar sportoló.

Épp ideje lenne már egy magyar éremszerzésnek a sportágban, hiszen az utóbbi tíz évben a férfiak közül legutóbb Hecker Balázs szerzett érmet Európa-bajnokságon. Ő az 1995-s kontinensviadalon a 70 kilogrammosok mezőnyében állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Azt megelőzően Molnár Tamás szerzett ugyancsak egy bronzérmet (Open, ippon sobu), méghozzá az 1990-s, bécsi Eb-n.