Sportlövészet, vb: magyar bronzérem

MTI MTIMTI MTI
2006.07.25. 17:59
Bronzérmet szerzett a magyar csapat a férfiak kisöbű sportpuska fekvő számában a zágrábi sportlövő világbajnokságon. A Sidi Péter, Mlinkovics Tibor, Herczegh Szabolcs összeállítású trió 1779 körrel zárt.
Ezzel az eredménnyel a 1786 körig jutott amerikai és a szintén 1779 körös eredményt produkált osztrák csapat mögött végzett a harmadik helyen.

Eddig nem a magyar sikerekről szólt ez a zágrábi világbajnokság, kevés okunk akadt az ünnelésre.

Tegnap a felnőtt férfiak szabadpisztolyos selejtezőjében Sidi Péter, a nőknél Miskolczi Julianna két-két körrel maradt le a döntőről.

Ma a női légpisztolyosok között a legjobb magyarként Csonka Zsófia a 34. helyen végzett, esélye sem volt a döntőbe kerülnie, miként az ebben a számban próbálkozó Sike Renátának és Takács Kornéliának sem.

Apró szépségtapasz volt tegnap, hogy Keczeli Bianka 376 körös teljesítménnyel ezüstérmes lett a juniorok futócéllövő versenyében.