STANDARD–HSV
1980 óta nem vert meg német ellenfelet európai kupamérkőzésen a Standard – ez a statisztika nem volt biztató annak a fényében, hogy az idegenbeli 1–2 után csak a győzelem juttathatta elődöntőbe a belgákat...
Az első tíz percben a HSV nem engedte magára a belgákat és enyhe fölényt harcolt ki, ehhez képest nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy az első liege-i lövés beakadjon. Carcela-González cselezett befelé, majd 22 méterről óriási bombát eresztett meg, Rost hatalmas bravúrral „kapta ki" a labdát.
A Hamburg kapusának parádés védése úgy feldobta Zé Robertót, hogy ő is villant egyet: a rutinos középpályás elhúzott a 19. percben a bal szélen, tökéletesen adott középre, ahol Mladen Petric teljesen üresen, és 3 méterről Bolat mellett a kapuba bólintott. Nem volt nehéz dolga, a Standard-védelem „alakítására" viszont nehéz lenne magyarázatot találni (0–1).
A választ szintén fejjel Igor De Camargo postázta – a Standard csapatkapitánya jól használta ki, hogy egy Pocognoli-szabadrúgás után teljesen elfeledkeztek róla, és a kapunak háttal állva a hálóba csúsztatott (1–1).
Ekkor csak egy gól kellett volna a belgáknak, három perc múlva viszont – árnyalatnyi különbség – már három: megint a bal szélen kezdtek akciót a vendégek, Aogo beívelését pedig Petric ollózva, parádés mozdulattal juttatta a kapuba (1–2). A gólt rosszul viselték a hazai drukkerek, az asszisztens fejbe dobása miatt szünetelt a játék, majd a félidőt kisebb dulakodással zárták a felek.
A fordulás után az első ziccer a Standard előtt adódott, de a robogó Axel Witsel bombája a kapu mellett zúgott el. A 60. percben rövid Frank Rost show-t láttak az ennek nem örülő hazaiak, a HSV kapuvédője Mbokani közeli fejesét piszkálta ki, majd a visszaívelt labdát is eltakarította.
Bruno Labbadia a kétgólos Petric helyére beküldte a hévégén egy szurkolóval „flakonozó" Guerrerót, a HSV pedig meglehetősen magabiztosan szövögette az akciókat – semmi nem mutatott liege-i feltámadásra. Nem is következett be: a Hamburg a 93. percben lőtt még egyet a középső védők szerencsétlenkedését szépen kihasználó Guerrero révén, így kettős győzelemmel jutott be az elődöntőbe, és tovább dolgozhat azért, hogy – az UEFA-kupát is beszámítva – nyolcadik hazai csapatként vívjon finálét az egykori harmadik, mostani második számú európai sorozatban. Az első mérkőzést április 22-én Hamburgban, a visszavágót 29-én a Craven Cottage-en rendezik.
ATLÉTICO MADRID–VALENCIA
A spanyol párharcot az Atlético Madrid kezdte kedvezőbb helyzetből, hiszen az őrült valenciai második félidő után már a 0–0 a fővárosiaknak volt jó.Az első játékrész kiélezett harcot hozott, jó iram mellett kevés volt a helyzet, ám nagy volt a harc, így nem lehetett unatkozni. A Valenciának kellett (volna) támadni, de érezhetően a vendégek sem akartak ekkor még kockáztatni, így az Atletínek is voltak lehetőségei a legnagyobb talán Sergio Agüero és Diego Forlán előtt.
A sárga lapos José Antonio Reyest akár ki is állíthatta volna a német játékvezető, ám belépője után Florian Meyer nem adott lapot, a spanyol pedig a szünetig pályán maradhatott, akkor aztán lecserélte Quique Sánchez Flores.
A második félidőben a Valencia egyre inkább kinyílt, a „matracosok" pedig kontrázhattak. Forlán akár a továbbjutást is eldönthette volna a 73. percben, ám lövésébe César Sánchez pont annyira tudott beleérni, hogy a jobb oldali kapufára tolja a labdát.
A hosszabbításban mindent megtett a továbbjutásért a Valencia, ám ezen a mérkőzésen David Villa nem tudott betalálni, a Nikola Zsigics elleni szabálytalanságért pedig a játékvezető nem ítélt büntetőt. Unai Emery, a Valencia trénere ugyan reklamált, ám ez csak arra volt jó, hogy a lelátón fejezte be a találkozót, a mérkőzés pedig ne múljon el tömegjelenet nélkül.
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK |
Standard Liege–Hamburger SV 1–3 (1–2) |
Liege. V: Proenca (portugál) |
Standard: Bolat – Camozzato, Victor Ramos, Sarr, Pocognoli – Witsel, Nicaise (Mangala, 89.), Carcela-González (Dalmat, 76.) – De Camargo, Jovanovics – Mbokani |
HSV: Rost – Demel, J. Boateng, Mathijsen, Aogo – Tesche, Jarolím, Zé Roberto, Pitroipa (Trochowski, 76.) – Petric (Guerrero, 67.), Van Nistelrooy (Berg, 89.) |
Gólszerző: De Camargo 32., ill. Petric 19., 35., Guerrero 93. |
Továbbjutott: a HSV, 5–2-es összesítéssel |
Atlético Madrid–Valencia 0–0 |
Madrid, Vicente Calderón Stadion. V: Meyer (német) |
Atlético: De Gea – Ujfalusi, Álvaro Domínguez, Juanito, A. López – Paulo Assuncao – Reyes (Jurado, 46.) , Raúl García, Simao – Agüero (Salvio, 95.) – Forlán (Camacho 84.) |
Valencia: César Sánchez – Alexis (D. Navarro, 80.), Maduro, Manuel Fernandes, Jordi Alba – Joaquín (Zsigics, 70.), Baraja, Pablo Hernández, Silva, Mata (Vicente, 70.) – Villa |
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 2–2-es összesítéssel, idegenben lőtt gólokkal |