Továbbjutott:aChelsea,2–2-es összesítéssel, 11-esekkel
A Chelsea a Németországban elért 1–1-es döntetlen, valamint annak tudatában, hogy hazai pályán még sohasem veszített német ellenféllel szemben, nyugodtan készülhetett az Eintracht Frankfurt elleni Európa-liga-elődöntő visszavágójára – ráadásul a frankfurtiak a Bayer Leverkusen elleni 6–1-es vereséggel hangoltak a találkozóra…
A meglehetősen visszafogott kezdés után a 12. percben hallatta először igazán a hangját a Stamford Bridge közönsége, igaz, nem örömében: Danny da Costa szorításában Ruben Loftus-Cheek esett el a tizenhatoson belül, a román játékvezető sípja azonban néma maradt. Három perccel később Da Costa már a másik kapu előtt villant meg, kapáslövése után Kepa Arrizabalaga látványos védéssel szögletre tolta a labdát.
A folytatásban a Chelsea egyre több veszélyt jelentett a frankfurtiak kapujára, ám Olivier Giroud kísérlete után Kevin Trapp jól zárta a rövidet, David Luiz fejese után pedig Haszebe Makoto vágta ki a labdát a gólvonal elől. A 28. percben azonban már senki sem segített a németeken, a Chelsea megszerezte a vezetést: Eden Hazard megbolondította a frankfurti védelem jobb oldalát, majd kiugratta Ruben Loftus-Cheeket, aki egy átvétel után a bal alsó sarokba passzolta a labdát. 1–0
Ruben Loftus-Cheek gólja
Az első félidő hajrája leginkább a Chelsea labdajáratásával telt, a fordulás után viszont nagyot változott a játék képe. Mindössze négy perc telt el a második félidőből, és máris egyenlítettek a frankfurtiak: felívelés után Luka Jovicsremekül játszott össze Mijat Gacsinoviccsal, majd előbbi higgadtan értékesítette a ziccert (1–1) – a sajtóhírek szerint a Real Madridba tartó szerb csatárnak ez volt a 10. gólja a sorozatban, ezzel beérte a góllövőlistát addig egyedül vezető Giroud-t.
Luka Jovics gólja
A gól után alaposan felbátorodott a vendégcsapat, amely átvette az irányítást, és több helyzetet dolgozott ki, mint a Chelsea. Újabb gól azonban nem született, így hosszabbítás következett.
A hosszabbítás első félidejében a csereként beálló Sébastien Haller előtt két óriási lehetőség is adódott, ám előbb David Luiz lábbal, majd Davide Zappacosta fejjel mentett a gólvonalról – Kepa mind a két esetben verve volt…
A második 15 perc végén gólt ünnepelhetett a hazai közönség, igaz, csak pár másodpercig: Hazard beadása után Trapp kezében dadogott a labda, amely végül az odaugró César Azpilicueta válláról került a kapuba, ám Ovidiu Hategan érvénytelenítette a találatot, így a tizenegyesekre maradt a döntés.
Azpilicueta meg nem adott gólja
A párbajt a németek kezdték, a második párban pedig meg is született az első hiba: Azpilicueta tizenegyesét Trapp védte. A németek előnye nem sokáig tartott, hiszen az elképesztően nagyot játszó Martin Hinteregger borzasztóan végezte el a maga tizenegyesét az utolsó előtti sorozatban, az egy helyben maradó Kepa lábbal hárította a középre tartó labdát. Ráadásul a világrekordért igazolt spanyol kapus Goncalo Paciencia lövését is védte az ötödik, utolsó körben, így az angoloknál volt a lélektani előny. Csak annyit kellett tennie Hazard-nak, hogy belövi a maga labdáját, és a belga lába nem is remegett meg, így a Chelsea 4–3-ra megnyerte a tizenegyespárbajt, amivel készülhet az Arsenal elleni kupadöntőre – a „kékek” hat év elteltével játszhatnak ismét európai kupafinálét, 2013-ban a Benficát győzték le az El-döntőben.
Érdekesség, hogy a BL-döntőhöz (Liverpool–Tottenham) hasonlóan az El-ben is angol házidöntőt rendeznek majd – két kupasorozat négy döntőse korábban még sohasem érkezett egy nemzetből.
Amit úgy is lefordíthatunk: Anglia futballtörténelmet írt.
A tizenegyespárbaj
A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!
A másik mérkőzésen
Valencia (spanyol)–Arsenal (angol) 2–4(Gameiro 11., 58., ill. Aubameyang 17., 69., 88., Lacazette 50.)
Valencia, Mestalla.Vezette:Makiele (holland)
Továbbjutott: az Arsenal, kettős győzelemmel,7–3-asösszesítéssel