F1: Charles Leclerc csak a mezőny végéről rajtol Szocsiban

Vágólapra másolva!
2021.09.23. 09:49
null
Leclerc erőforrása cserére szorul (Fotó: AFP)
Motorcsere miatt csak a mezőny végéről rajtolhat Charles Leclerc (Ferrari) a vasárnapi Formula–1-es Orosz Nagydíjon – közölte az MTI.

A maranellói csapat csütörtökön közölte, hogy a szezon során negyedszer is új – mintegy tíz lóerővel erősebb – motort kap a 23 éves pilóta. Mivel a szabályok szerint ez már eggyel több a megengedettnél, automatikusan a rajtrács végére sorolják.

Korábban eldőlt, hogy a világbajnoki pontversenyben éllovas Max Verstappen sem az időmérőn elért pozíciójából startol Szocsiban. A holland versenyzőt azért sorolták három hellyel hátrébb, mert a legutóbbi, Olasz Nagydíjon balesetet okozott.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Leclerc tört az élre, de a két McLaren szorosan tapadt rá a második melbourne-i edzésen

F1
1 órája

Norris a leggyorsabb, Hamilton a top 10-en kívül a két piros zászlót is hozó melbourne-i nyitányon

F1
3 órája

„Meg fogtok lepődni, milyen gyors lesz a Ferrari ezen a hétvégén" – Norris nem gondolja, hogy előnyben van a McLaren

F1
14 órája

Marko szerint csak „B-kategóriás”, Alonso úgy véli, a legjobb újonc Bortoleto 2025-ben

F1
15 órája

„Sok hazai nagydíjra készülök" – Doohan nem foglalkozik a Colapintót érintő pletykákkal

F1
18 órája

Hajlékony szárnyak, monacói dupla kiállás, eltörölt pluszpont – így változnak a szabályok a 2025-ös idényre

F1
19 órája

Jöjjön a többcsapatos hajsza a világbajnoki címekért a Formula–1-ben!

F1
Tegnap, 6:35

Újabb izgalmas év várhat ránk – F1-es versenynaptár infografikán

Képes Sport
2025.03.12. 16:01
Ezek is érdekelhetik