Blatter: A dél-afrikai stadionok jobbak az európaiaknál

Vágólapra másolva!
2010.07.08. 22:55
null
Sepp Blatter szerint fantasztikusak a dél-afrikai stadionok (Fotó: Action Images)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke, Sepp Blatter arról beszélt újságíróknak, hogy véleménye szerint a dél-afrikai világbajnokságra épített stadionok jobbak az európaiaknál.

„Ezek a stadionok építészeti szempontból valóságos ékszerek, nagyon-nagyon jók. A lelátó bármely pontján vannak a nézők, mindenhonnét kiválóan látható a pálya. Nincs egy olyan európai ország sem, ahol ennyi és ilyen jó színvonalú stadion lenne, mint itt, Dél-Afrikában” – jelentette ki a svájci sportdiplomata.

Blatter hangot adott azon reményének is, hogy Nelson Mandela, korábbi dél-afrikai államelnök megjelenik a világbajnoki döntőn. „Ha ki tudna jönni, az nagyon jó lenne, bárcsak itt lehetne végig a döntő alatt! 2004-ben Zürichben már fogta a kezében a trófeát, és nagyszerű pillanat lehetne a futballnak és Afrikának is, ha ezt újra megtehetné” – mondta a FIFA elnöke.

A FIFA főtitkára, Jerome Valcke kijelentette: a 2014-es világbajnokságon mindenképpen változás lesz a bíráskodásban, vagy a gólvonal-technológiát, vagy a gólbírói rendszert mindenképpen bevezetik.

„Ez az utolsó világbajnokság a jelenlegi játékvezetői rendszerben. A játék sebessége szükségessé teszi a reformokat, a labdarúgás megváltozott, sokkal gyorsabb. Mindenképpen tennünk kell valamit” – nyilatkozta Valcke a BBC-nek.

Szavait Blatter is megerősítette a sajtónak. „Októberben lesz egy összejövetel, amikor megvitatjuk a gólvonal-technológiát és az olyan szituációkat, mint amilyeneknek szemtanúi voltunk az Uruguay–Ghána mérkőzés utolsó perceiben Luis Suárez esetében” – jelentette ki Blatter.

 

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: eredményes fiatalok a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

Utánpótlássport
11 órája

A Corinthian FC, avagy Viktória királynő amatőr futballművészei

Népsport
2025.04.16. 09:16

Labdarúgás: „Kemény munka, együttműködés…”

Utánpótlássport
2025.04.16. 09:03

Három kontinentális szövetség vezetője is ellenzi a 64 csapatos vb ötletét

Minden más foci
2025.04.15. 16:15

Labdarúgás: egy híján 1200 fiatalperc az NB I 27. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.15. 09:00

NB III: az MLSZ után a FIFA-hoz fordult az FC Dabas Tamás Kornél átigazolása miatt

Labdarúgó NB II
2025.04.14. 22:35

Kovács István bekerült a nyári klubvilágbajnokság játékvezetői keretébe

Minden más foci
2025.04.14. 20:27

A dél-amerikai szövetség hivatalosan is javasolta: legyen 64 csapat a 2030-as labdarúgó-vb-n!

Foci vb 2026
2025.04.11. 10:16
Ezek is érdekelhetik