Ennek egyik alappillére, hogy a most megválasztott új vezetőség - élén Kassai György szakosztályelnökkel - a szakmai munka irányítását a divízió-1-es világbajnokságon a válogatott mellett is feltűnt magyar származású svéd szakemberre, Patrik Urbanra szeretné bízni.
"Bár aláírt szerződésünk egyelőre nincs, mivel egy-két apróságot még tisztáznunk kell, de lényegében már megállapodtunk - újságolta Kassai György. - Ezek szerint Patrik Urban lenne a felnőttcsapat szakvezetője, s én azt szeretném, hogy egykori játékosunk, Farkas András segítse a munkáját, míg az utánpótlást a Szergej Oreskin, Szabó István kettősre bízhatnánk."
Patrik Urban feltűnése egyben azt is feltételezi, hogy sikerül tető alá hozni a Ferencváros és a Budapest Stars (Urban ez utóbbi klub utánpótlás-igazgatója) együttműködését. Ez azért is tűnik logikusnak, mert míg a Fradinál van ifjúsági, junior- és felnőttcsapat, a fiatalabb korosztályok viszont hiányoznak, addig a Starsnál éppen fordított a helyzet. A szakosztályelnök elmondta, a kooperációnak is éppen ez lesz az alapja: a káposztásmegyeri egyesületből "kiöregedő" gyerekek a zöld-fehérekhez kerülnek majd.
"Azt gondolom, mindkét félnek hasznos lehet az együttműködésünk, s közös célunk, hogy a fővárosban egy minden igényt kielégítő, közönségközpontú hokit szervezzünk, az utóbbi hónapok ugyanis egyértelműen bebizonyították, hogy Budapesten igenis szükség van erre" - tette hozzá Kassai, aki máris a tervekről beszélt. Kiderült, hogy a Fradi a 2005-06-os bajnokságban minden bizonnyal az AstraZeneca néven megismert káposztásmegyeri jégcsarnokban játssza majd a meccseit. Azért ez az óvatos fogalmazás, mert úgy tűnik, a névadó a továbbiakban nem vállalja a "keresztszülőséget", így más nevet kell találni a létesítménynek, amely az ősztől nem csak a felnőtt, hanem a zöld-fehér korosztályos csapatoknak is otthont adhatna. Jó hír ez, a szakosztályelnök úgy véli, hogy a csarnok új vezetőségével sikerül jó kapcsolatot kialakítani, ám ettől függetlenül azt szeretnék, ha előbb-utóbb saját fedett jégpályájuk lenne, lehetőleg a Ferencvárosban.
"Tudom, ezt már sokan sokszor elmondták, én ennek ellenére bizakodó vagyok - lelkendezett Kassai. - Nem akarom elkiabálni, de megvan az esélye annak, hogy a László Kórház pályáját igyen megkapjuk. Ehhez csak egy káeftét kellene megvásárolni, amelyet egy ilyen szinten minimálisnak tekinthető befektetéssel meg is tehetnénk. Ha sikerül megszereznünk a területet, akkor nem tartom kizártnak, hogy a 2006 őszén induló bajnokságban már saját pályánkon játszhassunk."
Ami pedig a közelebbi célokat illeti, a következő bajnokságban a dobogó harmadik fokára akarnak felkapaszkodni, ennél merészebb tervekkel csak újabb egy év elteltével rukkolnak majd ki. A leendő szakvezetővel egyeztetve a bronzérmet elsősorban hazai játékosokból álló kerettel akarják megszerezni, nem kizárva annak a lehetőségét, hogy a küzdelemsorozat legfontosabb szakaszában, a rájátszásra néhány külföldi játékossal is megerősítsék a csapatot. Ezek a hokisok érkezhetnek akár a tengerentúlról - ebben Niedermayerék segítségére, kapcsolataira számítanak -, akár Urbanon keresztül Svédországból, vagy innen, a szomszédos Szlovákiából. Ehhez, no meg persze a korábban említett tervek megvalósításához persze pénz kell. Kassai úgy véli, minimálisan 50 millió forintos költségvetéssel kell számolniuk, de ahhoz, hogy tartalékolni tudjanak, 70 millióra lenne szükség, amit az új elnökségnek augusztus végéig kellene összeszednie.
"Hiszem, hogy sikerül, mert ha nem, akkor nincs miről beszélnünk" - tette hozzá Kassai, utalván arra, hogy csak úgy látja értelmét a munkának, ha ahhoz a megfelelő feltételek is rendelkezésre állnak majd, szakmai és gazdasági téren egyaránt.