Erste Liga: „A FEHA19 kiszámíthatóbb, a többi csapatnál elég sok a rizikófaktor”

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
Vágólapra másolva!
2023.02.18. 09:56
A jégkorong Erste Liga alapszakaszát megnyerő BJA HC a FEHA19-et választotta ellenfeléül a negyeddöntőre. A székesfehérvári fiatalok nagy meglepetésre söpréssel búcsúztatták a playinben a Debreceni EAC-ot, ennek ellenére a budapesti csapat úgy véli, a fehérváriak a legkiszámíthatóbbak a mezőnyből. 

„Hogyha az alapszakaszt nézzük, akkor valóban meglepetés a FEHA19 negyeddöntőbe jutása. De ha a játékot vagy a közös párharcainkat vesszük alapul, akkor az idény elején még viszonylag könnyű mérkőzéseket tudtunk velük játszani, ám az utolsó két találkozó már kifejezetten szoros volt. Azért választottuk őket, mert róluk van a legtöbb információnk, kiszámíthatóbbnak tartjuk őket, a többi csapatnál elég sok a rizikófaktor” – osztotta meg az NSO Tv-vel a választás miértjét Marton Tibor, aBJA HC másodedzője.

Ifj. Kovács Csaba, a FEHA19 általános igazgatója elmondta, meghozta a kellő önbizalmat a fehérvári fiataloknak a DEAC söpréssel való legyőzése a playinben, éhesek a sikerre. De két lábbal a földön kell maradniuk, hiszen az alapszakaszgyőztes BJA soraiban számos válogatott, világbajnokságot megjárt játékos található, és minőségi, a ponttáblázaton előkelő helyen álló légiósai vannak.

„Ők a párharc esélyesei, de azt megígérhetem, nem megyünk feltett kézzel a jégre.”

A két csapat szombaton kezdi meg a négy nyert meccsig tartó párharcot, a BJA HC 18 óra 10 perctől fogadja a FEHA19-et a Vasas Jégcentrumban.

ERSTE LIGA
A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA

Február 18., szombat
DVTK Jegesmedvék (3.)–FTC Telekom (5.) (Tv:M4 Sport+)
BJA HC (1.)–FEHA19 (10.)
Február 19., vasárnap
Gyergyói HK (2.)–DAB (9.)

Corona Brasov (4.)–SC Csíkszereda (6.)

Legfrissebb hírek

Benne volt, hogy ebben az idényben tarol a Gyergyó – egyik sorozatban sem hibázott

Jégkorong
Tegnap, 9:45

Erste Liga: új edzőpáros a Dunaújvárosi Acélbikáknál

Jégkorong
2025.04.23. 20:21

„Hatalmas fejlődés lesz a magyar hokinak és a Ferencvárosnak” – vélemények az FTC ICEHL-hez való csatlakozásáról

Jégkorong
2025.04.19. 09:51

Erste Liga: negyedszer is legyőzte a Csíkszeredát, így bajnok lett a Gyergyói HK!

Jégkorong
2025.04.17. 19:48

Erste Liga: öt légiós távozik Újpestről

Jégkorong
2025.04.16. 20:31

Visszavette a vezetést az Erste Liga döntőjében a Gyergyó

Jégkorong
2025.04.15. 20:26

Erste Liga: kiegyenlített a döntőben a Csíkszereda

Jégkorong
2025.04.13. 20:13

A Csíkszereda visszavágott a Gyergyónak az Erste Liga döntőjének harmadik meccsén

Jégkorong
2025.04.12. 19:48
Ezek is érdekelhetik