Azonos csoportban a házigazdával

Vágólapra másolva!
2003.06.28. 23:30
Címkék
Táncos, zenés, élő tévéközvetítés keretében, csillogó gálával egybekötve tartották meg az Adria egyik legszebb kikötővárosában, Portorozban a 16 válogatottat felvonultató férfi Európa-bajnokság (2004. január 22. és február 1. között) sorsolását.
A férfi Eb csoportbeosztása
A-csoport (Velenje): Svájc, Oroszország, Svédország, Ukrajna. B-csoport (Ljubljana): Horvátország, Spanyolország, Dánia, Portugália. C-csoport (Celje): MAGYARORSZÁG, Csehország, Izland, Szlovénia. D-csoport (Koper): Lengyelország, Franciaország, Németország, Szerbia-Montenegró
A középdöntô küzdelmeinek Ljubljana (AB-ág) és Celje (CD-ág) ad otthont, az elôdöntôt és a helyosztókat Ljubljanában rendezik meg.
A férfi Eb csoportbeosztása
A-csoport (Velenje): Svájc, Oroszország, Svédország, Ukrajna. B-csoport (Ljubljana): Horvátország, Spanyolország, Dánia, Portugália. C-csoport (Celje): MAGYARORSZÁG, Csehország, Izland, Szlovénia. D-csoport (Koper): Lengyelország, Franciaország, Németország, Szerbia-Montenegró
A középdöntô küzdelmeinek Ljubljana (AB-ág) és Celje (CD-ág) ad otthont, az elôdöntôt és a helyosztókat Ljubljanában rendezik meg.
A magyar válogatottra rámosolygott Fortuna, mert – sorrendben – Csehországgal, Izlanddal és a házigazda Szlovéniával, vagyis legyőzhető vetélytársakkal találkozik a csoportküzdelmekben, amelyekből csoportonként három-három gárda jut a középdöntőbe (AB- és CD-ág). A szlovéniai Eb-n egy (!) csapat szerez olimpiai kvótát azok közül, amelyek a vb-n nem jutottak az első hét (Horvátország, Németország, Franciaország, Spanyolország, Oroszország, Magyarország, Izland) közé. Az Eb-érmesek kijutnak a 2005-ös tunéziai vb-re, valamint az első öt csapat automatikusan ott lesz a 2006-os kontinensviadalon. Emellett az Eb-résztvevőknek nem kell előselejtezőt játszaniuk a következő vb-selejtező mezőnyébe jutásért.
A portorozi sorsoláson megjelent az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) svéd elnöke, Staffan Holmqvist, az osztrák Michael Wiederer főtitkár, valamint Sinka László elnökségi tag, az MKSZ főtitkára, aki Skaliczki László szövetségi kapitánnyal érkezett. A sorsolást bizonyos mértékig befolyásolta a korábbi eredmények alapján elkészített kiemelés. E szerint az első kalapba került Svédország (címvédő), valamint a legutóbbi Eb-n döntőbe jutó Németország, a bronzérmes Dánia és a negyedik helyen végző Izland. A második kalapban az olimpiai bajnok, vb-5. és
Eb-5. Oroszország, a vb-bronzérmes Franciaország, az olimpiai bronzérmes és világbajnoki negyedik helyezett Spanyolország és az Eb-8. Csehország várta a sorsát. A harmadik kalapba került Szlovénia, Portugália, Szerbia-Montenegró, Ukrajna, míg a negyedikbe – a vb-6. Magyarország mellé – a világbajnok Horvátország, Lengyelország és Svájc.
Szlovénia, valamint a 2002-es svédországi Európa-bajnokság öt legjobb együttese selejtező nélkül került a mezőnybe, a további tíz gárda pedig a június elején megrendezett selejtező párharcokban szerezte meg az indulás jogát.
"Ha egy szóval kellene jellemeznem a két és fél ezer néző előtt tartott, másfél órás sorsolás körülményeit, azt mondanám, fantasztikus – mondta Sinka László. – Magyar szempontból az eredményére sem panaszkodhatunk, hiszen szerintem a cseheket és az izlandiakat le tudjuk győzni, de még a házigazdákkal szemben is jó esélyünk lehet. Előnyös, hogy a középdöntőre nem kell költözniük a Celjében szereplőknek, mert a koperi csoport tagjai jönnek ide. Nem tudok tippelni, hogy a csoportunkból melyik csapat nem jut tovább, de a magyar együttesnek a lehető legtöbb pontot kell összeszednie a folytatásra, mert az egymás elleni eredményeket magukkal viszik a válogatottak. A D-csoportban a lengyelek továbbjutása lenne a nagy meglepetés.”
Nem panaszkodott Skaliczki László sem. "A kalapokból azokat a gárdákat kaptuk, akikre előzetesen azt mondtuk, ezek jók lennének, ugyanakkor az águnk izzasztónak ígérkezik – vélekedett a szövetségi kapitány. – A csehekkel kezdünk, és erre a találkozóra nagyon kell figyelnünk, mert a jó nyitány mindig fontos, megalapozza a továbbiakat. Az idén már kétszer találkoztunk velük, de nem a teljes csapatukkal szerepeltek a januári világbajnoki felkészülési tornákon, mert hiányoztak a külföldön kézilabdázó kitűnőségeik. Izland rohanós stílusa nagyon kellemetlen, és a híres Stefansson kikapcsolása kulcsfontosságú lesz. Szlovénia nyilván ki akar tenni magáért, és januárra tovább kovácsolódik a jó eredmény elérésére már most is képes, sztárokkal telezsúfolt, olimpiai kvalifikácóra vágyó csapata. A D-csoportban gyilkos rangadókra számíthatunk, hiszen ott meg a világbajnoki nyolcadik helyezésük után bizonyítani akaró, jobb eredményekhez szokott szerbek álmodnak Athénról.”
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik